Powstanie pierwszy na świecie hotel Louis Vuitton! Sprawdź, gdzie i kiedy się pojawi

REKLAMA

Michael Burke, prezes i dyrektor Louis Vuitton, udzielił wywiadu portalowi wwd.com. W rozmowie przyznał, że francuski dom mody planuje otwarcie swojego pierwszego hotelu oraz największego sklepu marki na świecie. Nikogo nie powinno dziwić, że na lokalizację wybraną największą europejską stolicę mody – Paryż. Kiedy hotel otworzy drzwi dla pierwszych gości?

Pierwszy hotel Louis Vuitton na świecie

Biura Louis Vuitton w Paryżu mają wkrótce zostać przekształcone w luksusowy hotel z bajkowym widokiem na miasto i jego najbardziej spektakularne zabytki. LVMH, czyli Louis Vuitton Moët Hennessy, już od ponad półtora roku pracuje nad zmianą wizerunku tej części stolicy Francji. Dotychczas firma-matka zaprezentowała już odrestaurowany dom towarowy La Samaritaine i hotel Cheval Blanc. Zdecydowała się również na otwarcie pierwszego oddziału włoskich cukierni Cova w Paryżu. A to ponoć dopiero początek zmian, które planuje koncern! Ostateczny cel, zakładany przez Bernarda Arnault, CEO konglomeratu, ma zostać osiągnięty za około 15 lat. Wtedy to okolica ma ostatecznie stać się miejscem pięknych mieszkań, biur, restauracji i wydarzeń kulturalnych – będzie nowym, innym sercem miasta.

Michael Burke powiedział WWD, że plany mają na celu rozbudowanie relacji z klientami, którzy w dzisiejszych czasach właśnie tego oczekują od marki luksusowej. Choć na otwarcie samego hotelu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, to już 12 grudnia szerszej publiczności zostanie zaprezentowana pierwsza przestrzeń. Ma w niej powstać wystawa przedstawiająca współprace marki z artystami takimi, jak choćby Jeff Koons, Cindy Sherman, Takashi Murakami, Richard Prince czy Yayoi Kusama. Pojawi się tam również sklep z upominkami. Ponadto kawiarnia i sklep z czekoladą, które poprowadzi szef kuchni hotelu Cheval Blanc Paris – Maxime Frédéric. To właśnie jego w 2022 roku przewodnik gastronomiczny Gault & Millau uznał za Najlepszego Cukiernika Roku.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Cheval Blanc Paris (@chevalblancparis)

Czy hotel okaże się sukcesem?

Przestrzeń znajduje się w budynku Vuitton, który ma dość długą i ciekawą historię. Budowla przez niemal sto lat była siedzią domu towarowego La Belle Jardinière. W XIX wieku – podobnie jak La Samaritaine – przyciągał on w te okolice klientów. Nowe plany mają przywrócić lokalizacji dawny blask.

Miejsce wystawowe ma pozostać otwarte przez rok. Później, najprawdopodobniej, zostanie zmienione w największy na świecie butik Louis Vuitton. Większość całego budynku o prowierzchni sięgającej niemal 40 tysięcy metrów kwadratowych stanie się z kolei hotelem. Choć obiekt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu Cheval Blanc, miejsca nie mają stanowić dla siebie konkurencji, a dostarczać gościom innych doświadczeń.

Przeczytaj również:  Amazon zaczyna sprzedawać luksusowe torebki, mimo sprzeciwu LVMH

Newsletter

FASHION BIZNES