Kto zastąpi Virgila Abloha w Louis Vuitton? Wybrano kandydatów na prestiżowe stanowisko

Virgil Abloh, dyrektor artystyczny linii męskiej Louis Vuitton, zmarł niemal rok temu, a jego stanowisko w wielkim domu mody wciąż pozostaje nieobsadzone. Mówi się jednak, że LV zawęziło listę potencjalnych następców Abloha do trzech nazwisk. Kim są projektanci, którzy wkrótce mogą zastąpić amerykańskiego wizjonera?

Kto zastąpi Virgila Abloha?

Wybór następcy Abloha trwa już blisko rok. Nie powinno to jednak dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że mężczyzna był nie tylko projektantem, ale wszechstronnie uzdolnionym artystą, tworzącym także muzykę. Często był nazywany wizjonerem. Poprzeczka została zatem zawieszona wysoko, a znalezienie odpowiedniej osoby na stanowisko okazało się nie lada wyzwaniem.

Virgil Abloh współpracował blisko – zarówno w świecie mody, jak i muzyki – z Kanye Westem. Właśnie dlatego dla wielu wybór muzyka na następce projektanta wydawał się wysoce prawdopodobny. Ostatecznie jednak ta plotka się nie sprawdziła, a lista osób, które mogą zastąpić Abloha została zawężona do trzech nazwisk. Szczęśliwcy, którzy się na niej znaleźli to Telfar Clemens, Martine Rose i Grace Wales Bonner.

Zobacz także: Przyjaciele zrealizowali dokument o Virgilu Abloh. “Chcieliśmy pokazać szerszej publiczności jego codzienne życie”

Nowy dyrektor artystyczny linii męskiej Louis Vuitton

Telfar Clemens to projektant , który stoi na czele marki TELFAR. O artyście zaczęło być naprawdę głośno, gdy w 2017 roku wygrał prestiżową nagrodę CFDA/Vogue Fashion Fund. W 2019 i 2020 był z kolei laureatem CFDA American Accessories. Stworzył też wegańską torbę, która w 2020 stała się tzw. IT bag, czyli najbardziej pożądaną wśród klientów torebką.

Grace Wales Bonner również jest laureatką wielu nagród, takich jak m.in. LVMH Young Designer Prize czy British Fashion Council. W czerwcu tego roku została wybrana na Członka Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla mody. Podobnie jak Abloh, jest artystką interdyscyplinarną. Jej debiutancka wystawa zebrała znakomite recenzje. Do tej pory współpracowała już m.in. z adidas originals i Diorem.

Ostatnia kandydatką na stanowisko w Louis Vuitton jest Martine Rose, która prowadzi własną markę pod swoim nazwiskiem. Kobieta również pasjonuje się muzyką, co pozwala jej na przeplatanie tych dwóch dziedzin sztuki w swojej twórczości. Jej znakiem rozpoznawczym było organizowanie pokazów w nietypowych lokalizacjach, jak targ czy ulica. Rose współpracowała m.in. z marką Nike czy jako konsultantka Demny Gvasalii w marce Balenciaga.

Jak widać każdy z kandydatów ma na koncie ogromne osiągnięcia i może szczycić się wielkim talentem. Decyzja o tym, kto ostatecznie zastąpi Virgila Abloha ma zostać podjęta w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Przeczytaj też: Marka Crocs powraca do Rosji? Internauci nawołują do bojkotu produktów firmy

Newsletter

FASHION BIZNES