noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Pokaz Off-White SS 2020

Przyjaciele zrealizowali dokument o Virgilu Abloh. “Chcieliśmy pokazać szerszej publiczności jego codzienne życie”

REKLAMA
noSlotData

Gdy w listopadzie zeszłego roku media obiegła informacja, że Virgil Abloh nie żyje, świat mody wstrzymał oddech. Niewiele osób zdawało sobie bowiem sprawę, że zaledwie 41-letni projektant ma problemy zdrowotne. Założyciel Off-White od 2019 roku zmagał się z rzadką odmianą nowotworu. Choć od jego śmierci minęło już wiele miesięcy, pamięć o nim nie ginie. Teraz okazało się, że przyjaciele designera nakręcili dokument o jego życiu.

Virgil Abloh oczami innych

Virgil Abloh w ciągu krótkiego życia odniósł spektakularny sukces. Z wykształcenia był architektem, jednak w 2009 roku z impetem wszedł do świata mody. Po stażu w Fendi oraz concept store z modą streetwearową Pyrex Vision, ośmielił się na tyle, by założyć własną markę. Off-White utorowało mu drogę na szczyty, a w 2018 roku dodatkowo został dyrektorem artystycznym męskiej linii Louis Vuitton. Zmarł 28 listopada 2021 roku z powodu naczyniakomięsaka serca. Na świecie pozostawił żonę (z którą był w związku od czasów liceum), dwójkę dzieci, a także wielu przyjaciół.

Do grona najbliższych mu osób należeli Mahfuz Sultan i Chloe Wayne Sultan. Duet (będący partnerami w życiu prywatnym i biznesowym) poznał projektanta wiele lat temu w Nowym Jorku. Wówczas Chloe pracowała nad wystawą Yoko Ono w MoMa, a Mahfuz przygotowywał się do uzyskania tytułu magistra architektury w Harvard Graduate School of Design. Od tamtej pory często współpracowali i wzajemnie się inspirowali. Gdy Virgil odszedł, postanowili go upamiętnić i ujawnić jego prywatną stronę. Jak zdradziła Chloe: “Chcieliśmy pokazać szerszej publiczności jego codzienne życie w Paryżu. Takie, jakie znamy”.

Zobacz także: The Brooklyn Museum zaprezentuje wystawę poświęconą Virgilowi Ablohowi

Film dokumentalny “V”

Aby zrealizować swój projekt, Mahfuz i Chloe zaprosili do współpracy “Vogue”, a także innych współpracowników i przyjaciół projektanta. Poświecili na to dwa dni w trakcie Fashion Weeku w Paryżu w lutym tego roku, czyli podczas pierwszego tygodnia mody po śmierci designera. Spotkali się w Hotelu Costes, gdzie Virgil Abloh często mieszkał przebywając w stolicy Francji. Finalnie w “V” wystąpili m.in. modelki Bella Hadid, Joan Smalls, Karlie Kloss i Kendall Jenner, tenisistka Serena Williams, dyrektor muzyczny Benji B, stylista Ib Kamara, koledzy z zespołów w Off-White i Louis Vuitton, projektant Tremaine Emory, DJ Pedro Cavaliere, a także poeta i model Kai-Isaiah Jamal. Przed kamerą podzieli się z widzami swoimi wspomnieniami i opisali wspólne chwile ze zmarłym projektantem.

– Na początku nigdy nie planowaliśmy projektu na taką skalę, ale w miarę postępów stawał się on coraz bardziej ambitny. Rozmówcy mówili nam niesamowite rzeczy o Virgilu. Chcieliśmy je wszystkie nagrać. Gdyby ktoś chciał to obejrzeć za 10 lat, będzie miał szansę dowiedzieć się od ważnych osób o wpływie Virgila na dzisiejszy świat mody i o tym, jak wspaniałym był człowiekiem. (…) Muszę przyznać, że wszyscy na planie płakali. W rzeczywistości jednym z dni, w które kręciliśmy, był dzień pokazu Off-White, a wiele modelek biorących udział w rozmowie chodziło wieczorem po wybiegu. Dlatego wszyscy bardziej odczuliśmy jego nieobecność. (…) Naszym największym celem w “V” było pokazanie, jak wielu ludzi dotknął Virgil, prezentując różnorodność osób, na które miał wpływ. Mamy nadzieję, że nam się to udało – mówił Mafouz Sultan.

Zobaczcie 30-minutowy dokument o twórcy Off-White. Jaki był Virgil Ablog? Sprawdźcie:

Przeczytaj również: Rośnie popyt na towary luksusowe mimo wojny i inflacji. “Ludzie chcą znów żyć normalnie”

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData