Transakcje giełdowe, przejęcia, zmiany kadrowe, czy publikacje nowych kolekcji. Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych wydarzeń minionych dni z przenikających się światów mody i biznesu.

Najważniejsze wydarzenia w pigułce – 47 tydzień 2023

REKLAMA

Transakcje giełdowe, przejęcia, zmiany kadrowe, czy publikacje nowych kolekcji. Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych wydarzeń minionych dni z przenikających się światów mody i biznesu.

Przeczytaj również: Wittchen publikuje kwartalne wyniki. „Kontrola kosztów i ochrona marży są obecnie naszymi priorytetami”

Polski producent odzieży zapłaci blisko milion złotych kary. UOKiK wygrywa sądową batalię

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów utrzymał sankcję nałożoną przez Prezesa UOKiK na polską firmę specjalizującą się w szyciu oraz sprzedaży odzieży wizytowej. Kara została nałożona za fałszowanie składu oferowanych towarów. Jej wysokość to 962 068 zł. Sprawdź, która marka nie dostosowała się do obowiązujących przepisów.

Vistula wkracza do świata NFT

Wyjątkowe projekty marki Vistula właśnie trafiły do sprzedaży. Mowa o ubraniach zwieńczonych wirtualnymi metkami NFT. W limitowanej kolekcji znalazło się w sumie 150 projektów. Można je zakupić tylko w jednym salonie Vistula w Polsce. Dowiedz się więcej.

Przeczytaj również: Ukryte zawody – Art Director: „Zdecydowanie najtrudniejsze jest zmierzenie się z ograniczeniami”

Popularna sieć odzieżowa kontynuuje międzynarodową ekspansję. Chce skupić się na Polsce

Popularna sieć sprzedaży detalicznej, ujawnia plany dotyczące dalszej ekspansji. „Chcemy otworzyć 100 nowych sklepów w Europie w ciągu najbliższych trzech lat” – zapowiedział nowy szef sieci w Niemczech, Carsten Horn. Ile salonów powstanie w Polsce?

Wypalenie zawodowe to coraz większy problem polskich pracowników [badanie]

Prawie 80 proc. Polskich pracowników mierzy się z objawami obniżonego nastroju, a niemal co drugi mierzy się z objawami depresji. Najnowsze badanie Mindgram Polska we wsparciu SW Reserach wskazuje, że Polacy potrzebują profesjonalnego wsparcia, którego wciąż brakuje w rodzimych przedsiębiorstwach. Dowiedz się więcej.

Przeczytaj również: Balmain wprowadza wirtualne przymiarki. AI podbija branżę

Fenomen marki BIZUU: z poznańskiej pracowni na Olimpiadę w Paryżu

Na polski rynek mody wniosły powiew świeżości i odwagi. Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak od 11 lat pod szyldem BIZUU celebrują siłę kobiecości i siostrzanego wsparcia. Już wkrótce będą miały okazję zaprezentować się szerokiej publiczności projektując stroje dla polskich Olimpijczyków. Czytaj więcej.

Toksyczne odpady od największych producentów odzieży spalane w fabrykach. Na liście znalazła się polska firma

Odpady, które pochodzą z co najmniej 19 światowych marek odzieżowych, w tym Adidas czy GAP, są wykorzystywane do opału w piecach w cegielniach w Kambodży. Reuters ujawnił, że proceder zamieszana jest również polska firma. Proces ten ma fatalne skutki dla zdrowia pracowników fabryk.

Przeczytaj również: K(B)ariery: Daga Ziober „Gdyby nie modeling, znalazłabym się w świecie sportu”

Zdjęcie główne: Pexels

Newsletter

FASHION BIZNES