SPONSOR SERWISU
(2,0)foreachslotdata->visible_adsense:0(2,0)foreachslotdata->visible_adsense:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
Daga Ziober jest niekwestionowaną ikoną branży. Pracowała dla wielu światowych marek, w tym dla Giorgio Armaniego. W 2023 roku otworzyła studio pilates POWERSPOT na warszawskiej Pradze.

K(B)ariery: Daga Ziober „Gdyby nie modeling, znalazłabym się w świecie sportu”

noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0

Daga Ziober, z ponad 14-letnim doświadczeniem w modelingu, jest niekwestionowaną ikoną branży. Pracowała dla wielu światowych marek, w tym dla Giorgio Armani, Dolce & Gabbana i Tom Ford Beauty. Jej zdjęcia zdobiły strony najważniejszych magazynów mody, takich jak Vogue i Elle. Rozpoczynając nowy rozdział w karierze, w 2023 roku otworzyła studio pilates POWERSPOT na warszawskiej Pradze.

Przeczytaj również: Ukryte zawody – Art Director: „Zdecydowanie najtrudniejsze jest zmierzenie się z ograniczeniami”

Twoja droga zawodowa zaczęła się od …

Rozpoczęłam swoją karierę zawodową 14 lat temu z agencją Model Plus. Pierwszy kontrakt poprowadził mnie do Japonii na 2 miesiące, gdzie zdobyłam cenne doświadczenie, wzbogaciłam swoje portfolio i zarobiłam pierwsze pieniądze. Umożliwiło mi to zobaczenie największych stolic mody, uczestnictwo w międzynarodowych fashion weekach oraz osiągnięcie trzeciego miejsca w “Top New Faces”. Po tych sukcesach, moja kariera nabrała tempa, przynosząc nowych klientów, fascynujące sesje i niezapomniane podróże.

Najlepszy i najgorszy moment w Twojej karierze to … ?

Z perspektywy czasu trudno nazwać jakiekolwiek chwile w mojej karierze najgorszymi, ponieważ byłam młodą kobietą, zbierającą doświadczenie. W tamtych latach brakowało mi głębokiej wiedzy o branży, więc każdy “najgorszy” moment traktuję raczej jako cenną lekcję. Największe satysfakcję przynoszą mi rezultaty mojej pracy, zwłaszcza oglądanie sesji zdjęciowych w magazynach. Zawsze cieszę się, że podjęłam wyzwanie, nawet jeśli plan zdjęciowy był trudny. Najlepsze momenty mojej kariery to efektywna praca, zwłaszcza gdy udaje mi się zrealizować sesję na końcu świata, ze świetną ekipą, co sprawia, że cała podróż staje się niezapomniana.

Czego o Twojej pracy nie wiedzą inni ?

Dla osób spoza branży mody może być trudno zrozumieć, że praca modelki to nie tylko świat błysku fleszy. Wymaga ona również wytrzymałości psychicznej, jak i fizycznej. Duża część czasu to samotne podróże w nieznane miejsca, współpraca z obcymi ludźmi i długie godziny spędzone na planie w niewygodnych pozycjach.

Jeśli nie jest się odpornym na oceny i krytykę, praca ta może znacząco wpłynąć na zdrowie psychiczne. Dodatkowo, nieprzewidywalny charakter pracy sprawia, że nie wiemy, kiedy pojawi się kolejna sesja, co często skutkuje rezygnacją z prywatnego życia na rzecz zatrudnienia. Przeplatanie pracy z wakacjami czy odpoczynkiem staje się wyzwaniem, ale dla mnie każda trudność to cenna lekcja w tej nieprzewidywalnej branży.

Przeczytaj również: Najważniejsze trendy modowe: torebki wiosna/lato 2024

Co byłoby dla Ciebie zawodowym spełnieniem marzeń ?

Kiedy zaczynałam karierę w modelingu, nie miałam konkretnych celów ani marzeń. Byłam zupełnie nieświadoma tego świata, nie wiedziałam, kto jest ważny czy z jakim fotografem warto współpracować. Na szczęście, moja agencja spełniła wszystkie marzenia, jakich modelka może pragnąć.

Przez lata miałam okazję współpracować z największymi projektantami mody, być twarzą renomowanych domów mody, a moje zdjęcia zdobią liczne okładki magazynów. Podróżowałam po całym świecie, mieszkałam w Paryżu, Japonii czy Nowym Jorku. Dzięki mojej pracy utrzymuję się też finansowo od 14. roku życia.

Obecnie, jako dorosła kobieta, nadal marzę o różnych współpracach, ale moje priorytety się zmieniły. Teraz cenię sobie spokój i zdrowie, a niekoniecznie kolejne projekty. To, co uważam za najważniejsze, to równowaga i satysfakcja z życia osobistego.

Cechy, które powinna mieć osoba, która chce podążać Twoją drogą to …

W wieku 16 lat byłam pełna młodzieńczej energii i odkrywania świata, mając 23 lata, dojrzałam, zdobyłam doświadczenie życiowe i zawodowe. Jednakże, cechy, które zawsze mnie charakteryzowały, to cierpliwość, determinacja w walce o siebie oraz szacunek do samej siebie. Zawsze dbałam o swoje dobro, niezależnie od wieku.

Teraz, mając 29 lat, życiowe lekcje pogłębiły moją świadomość. Nadal jestem cierpliwa, walczę o swoje cele i szanuję samej siebie. Żyję w zgodzie ze sobą, co pozwala mi rozwijać się i czerpać radość z życia. Te kluczowe cechy towarzyszyły mi przez lata, tworząc trwałe fundamenty mojej tożsamości.

Kim byś była, gdyby nie to co robisz teraz ?

W ciągu mojej kariery wielokrotnie pojawiało się pytanie, lecz trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż w świat modelingu wkraczałam jako dziecko. Wspominając lata szkolne, byłam bardzo aktywna – pasjonowałam się sportem, grą w siatkówkę, koszykówkę, czy bieganiem. Te zainteresowania towarzyszyły mi od najmłodszych lat, a dziś, jako założycielka i instruktorka w moim studio pilates POWERSPOT, mogę się spełniać w ruchu. Aktywność wciąż stanowi ważną część mojego życia. Można powiedzieć, że gdyby nie modeling, znalazłabym się prawdopodobnie w świecie sportu, który nadal stanowi dla mnie istotny element codzienności.

Przeczytaj również: Gdzie kupić luksusowe torebki na Black Friday?

Autor: Piotr Włochyń, Zdjęcie główne: kampania Giorgio Armani

noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
(2,1)foreachslotdata->visible_adsense:0(2,1)foreachslotdata->visible_adsense:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0

Newsletter

FASHION BIZNES