noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Zajmujące się między innymi handlem elektronicznym B2C amerykańskie przedsiębiorstwo opublikowało wyniki finansowe za III kwartał bieżącego roku obrotowego. Jak się okazało, omawiany okres był niezwykle udany, a na tak optymistyczne informacje szybko zareagował również kurs!

Jak zarobić 12 mld USD w jeden dzień?

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

W zeszłym tygodniu spółka Amazon opublikowała imponujące wyniki finansowe potwierdzające jej dominację na rynku. Informacja szybko odbiła się na kursie. W konsekwencji majątek Jeffa Bezosa przez godzinę rósł w tempie 200 mln USD na minutę.

  • ZYSK OPERACYJNY (kwiecień-czerwiec 2023): 7,68 mld USD
  • PRZYCHODY (kwiecień-czerwiec 2023): 134,38 mld USD (+11 proc. rdr)
  • MARŻA OPERACYJNA: 5,7 proc. (prognozowano 3,46 proc.)
  • ZYSK NA AKCJĘ: 0,65 USD (prognozowano 0,35 USD)

Największa na świecie spółka e-commerce’owa wypracowane wyniki może zawdzięczać dobrze obranej strategii. Skąd ten wniosek? Najważniejszym motorem wzrostu okazały się zapowiadane wcześniej działania w obszarze handlu online. Spółka w samych rezerwacjach zanotowała 53 mld USD (+5 proc. rdr). Reklama i subskrypcje także znacznie przyczyniły się do sprzedaży na poziomie 82,5 mld USD.

Nie pomińmy obrotów z działu Amazon Web Service (chmury usługowej), które wyniosły 22 mld USD. Biznesowy kierunek spółki to optymalizacja oraz szukanie oszczędności. Te drugie udało się znaleźć w logistyce, a dokładnie w możliwości wysyłania produktów bez dodatkowego zabezpieczenia. Dla Amazona ruch ten przyniósł oszczędność w postaci 7 mln paczek.

Przeczytaj również: CCC zaskoczyło wynikami. Czy to dobry moment na zakup akcji spółki?

Wyniki Amazona wzbogaciły Jeffa Bezosa

Zachowanie kursu spółek akcyjnych zależne jest od wielu czynników. Na jego wysokość znacząco może wpłynąć bieżąca sytuacja finansowa podmiotu. Amazon, publikując wyniki kwartale udowodnił, że jest w doskonałej kondycji. Na tę informację zareagowały akcje, które podczas piątkowej sesji zdrożały o blisko 13 USD, delikatnie przebijając 141 USD.

Co to oznaczało dla właściciela ponad 990 mln walorów Amazona? Znaczny i szybki wzrost wartości jego majątku. W piątek rano przez godzinę rósł on w tempie 200 mln USD na minutę. Od publikacji wyników do zakończenia piątkowej sesji Jeff Bezos wzbogacił się o 12 mld USD do 163,5 mld USD. Te wartości uplasowały go na trzecim miejscu wśród najbogatszych ludzi na świecie.

Zdjęcie główne: Pexels
Przeczytaj również: Najlepsze outlety domów mody w Europie
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES