noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Douglas coraz blizej wejscia na gielde

Douglas coraz bliżej giełdy? IPO możliwe już w przyszłym roku

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

CVC Capital Partners rozważa możliwość przeprowadzenia przez perfumerię Douglas pierwszej oferty publicznej. Jej wartość miałaby wynieść 7 mld EUR, informuje Reuters powołując się na informacje od osób zaznajomionych ze sprawą.

Informacja o potencjalnym IPO pojawiła się w momencie, w którym rynki w Europie i Stanach Zjednoczonych zaczęły odżywać po długiej suszy spowodowanej wpływem gwałtownie rosnących stóp procentowych i inwazji Rosji na Ukrainę. Nieoficjalnie, do wejścia na giełdę perfumerii Douglas może dojść w przyszłym roku.

Jak podaje Reuters, CVC Capital Partners przy współpracy z niezależnym doradcą Rothschild są bliskie decyzji by to Frankfurt stał się miejscem przyszłych notowań Douglasa. Zgodnie z wypływającymi informacjami, podmioty czekają już na oferty jakie do końca przyszłego miesiąca mają przedstawić im banki.

Przeczytaj również: Jak zarobić 12 mld USD w jeden dzień?

Douglas w rękach private equity

Perfumeria do portfela CVC Capital Partners trafiła w 2015 roku. Private equity wykupiła ją z rąk Advent International w ramach transakcji wartej wówczas blisko 3 mld EUR. Jak informował Reuters, na początku 2020 roku CVC myślało o sprzedaży lub IPO grupy kosmetycznej. Rozprzestrzenienie pandemii COVID-19 sprawiło, że żaden z planów nie został zrealizowanych. Obecnie wydaje się, że private equity jest bliżej spełnienia giełdowych aspiracji.

Zdjęcie główne: Unsplash
Przeczytaj również: Czy konsument chce rozwoju AI? „Zakupy będą wydajniejsze i dostosowane do indywidualnych potrzeb”
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES