noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Witryna sklepu CCC w galerii handlowej

CCC zaskoczyło wynikami. Czy to dobry moment na zakup akcji spółki?

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

W drugim kwartale spółka założona przez Dariusza Miłka wypracowała 221 mln zł zysku przed potrąceniem zobowiązań, podatków i amortyzacji (EBITDA). Wynik ten jest o 23 proc. wyższy od zeszłorocznego Jak na te dane zareaguje kurs?

  • ZYSK EBITDA (maj-lipiec 2023): 221 mln zł (+23 proc. rdr)
  • PRZYCHODY (maj-lipiec 2023): 2422 mln zł (+1,9 proc. rdr)
  • MARŻA EBITDA (maj-lipiec 2023): 9,1 proc. (+1,6 p.p. rdr)
  • MARŻA EBIT (maj-lipiec 2023): 3 proc. (3 proc. 1,7 p.p. rdr)

Naszym nadrzędnym celem jest znacząca i trwała poprawa rentowności – komentował Dariusz Miłek, prezes zarządu spółki CCC.

Warunki gospodarcze

Analizując wyniki finansowe spółki zauważamy, że mimo przychodów na podobnym poziomie co przed rokiem, znacznie wzrosły zyski. Powodów można doszukiwać się w wewnętrznych zmianach zachodzących w działalności jednego z liderów polskiego rynku obuwniczego. Dodatkowym bodźcem mogły być bardziej sprzyjające warunki biznesowe. Spółka zauważyła odbudowę segmentu konsumenta, umocnienie złotówki oraz stabilizację kosztów energii, czy frachtu.

Mamy nadzieję, że ten trend się utrzyma. Już dziś maksymalizujemy nasze wysiłki we wszystkich szyldach, aby w pełni wykorzystać ten moment – jak wspominaliśmy, druga połowa roku będzie bowiem kluczowa dla osiągnięcia celów wynikowych. Jesteśmy dziś bardzo dobrze przygotowani na nadchodzący okres powrotu do szkoły oraz biura. Równolegle, sukcesywnie obniżamy bazę kosztową – tylko w ostatnim kwartale zredukowaliśmy ją w samym szyldzie CCC o 9 proc. a wciąż szukamy kolejnych oszczędności, w każdej linii biznesowej. Konsekwentnie delewarujemy firmę, aby obniżyć koszty finansowe i doprowadzić do realizacji refinansowania na korzystnych dla nas warunkach. Jestem przekonany, że działania te, w połączeniu z nowymi współpracami nastawionymi na maksymalizację marżowości – jak ogłoszona w zeszłym tygodniu kolaboracja z Authentic Brands Group dot. marki Reebok – pozytywnie przełożą się na długofalowy wzrost rentowności – podsumował Miłek.

Przeczytaj również: Czy Polacy nadal kochają buty Wojas?

Czy to dobry czas na zakup akcji CCC

Jak warto zauważyć obecny poziom kursu spółki nie jest wysoki. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat stracił on ponad 77 proc. Wciąż nie odbudował się po najznaczniejszych stratach z 2019 i 2020 roku. Zerknijmy na notowania z ostatniego tygodnia. Te również wskazują spadki. Czy to dobry czas na inwestycję?

Z pewnością walory powinniśmy nabywać, gdy są one tanie. Musimy jednak przewidzieć ich trend. Czy zaczną się one odbudowywać, czy czekają je dalsze dołki? Na ich zachowanie wpływa wiele czynników. Zarówno tych zewnętrznych, jak decyzje polityczne odbijające się na gospodarce, jak i wewnętrznych. Przykładem tych drugich są między innymi publikacje wyników finansowych. A te, w przypadku CCC okazały się korzystniejsze niż przewidywano! Dla inwestorów krótkoterminowych może to być podpowiedź – akcje omawianej spółki mają szansę by dzisiaj zyskać na wartości… Obecnie za walor CCC musimy zapłacić 48,40 zł. Sprawdźmy, co przyniesie sesja!

Zdjęcia główne: mat. prasowy
Przeczytaj również: HERMÈS po raz kolejny podjął współpracę z polskim grafikiem
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES