REKLAMA
Audrey Hepburn: sukienka ze "Śniadania u Tiffany'ego" trafiła na aukcję

Słynna sukienka Audrey Hepburn ze „Śniadania u Tiffany’ego” i kreacje księżnej Diany trafiły na aukcję

REKLAMA

Słynny dom aukcyjny Julien’s Auctions oraz Turner Classic Movies, czyli legendarne TCM, wystawiły na sprzedaż suknię Givenchy, którą w „Śniadaniu u Tiffany’ego” nosiła Audrey Hepburn. Filmowa kreacja to jednak nie jedyna perełka vintage, którą możecie wylicytować w ramach wydarzenia “Legends: Hollywood & Royalty”. 

Autor: Aleksandra Zawadzka

Audrey Hepburn: sukienka gwiazdy trafiła na aukcję

Założony w 2003 roku przez Darrena Juliena prywatny dom aukcyjny Julien’s Auctions od początku skupia się na pamiątkach muzycznych, filmowych i sportowych oraz sztuce i modzie. To właśnie tutaj trafiają kreacje popkulturowych ikon Hollywood czy kostiumy sceniczne i instrumenty legendarnych muzyków. Do najważniejszych licytacji instytucji można zaliczyć takie  pamiątki, takie jak gitara Prince’a, sukienka Marilyn Monroe, w której aktorka odśpiewała prezydentowi  Johnowi F. Kennedy’emu „Happy Birthday”, biały garnitur Johna Travolty z “Gorączki sobotniej nocy”, charakterystyczne kolczyki z kluczami Janet Jackson czy filmowe notatki Sylvestra Stallone’a z “Rocky’ego”. 

Czytaj: Trendy jesień-zima 2023/2024. Jaki będzie nowy sezon?

Nowa aukcja Julien’s ma ogromne szanse znaleźć się wśród tych najważniejszych (i najbardziej dochodowych) w historii. Dom aukcyjny podjął współpracę z TCM w ramach wspólnej licytacji hollywoodzkich vintage pamiątek pod hasłem „Legends: Hollywood & Royalty”. Wśród wystawionych eksponatów największą uwagę przykuła różowa sukienka Audrey Hepburn, którą w latach 60. jako Holly Golightly nosiła w “Śniadaniu u Tiffany’ego”. Kreacja z jedwabnej satyny z organzy projektu samego Huberta de Givenchy ozdobiona jest połyskującymi koralikami, frędzlami i cekinami oraz spięta kokardą w talii. Dzięki filmowi na podstawie książki Trumana Capote’a wpisała się w historię mody.

Kreacje księżnej Diany, pamiątki z “Gwiezdnych wojen” i inne eksponaty na aukcji Julien’s

Na aukcji znalazło się też kilka innych słynnych kreacji – między innymi sukienki noszone przez księżną Dianę, Judy Garland i Grace Kelly. W przypadku Lady Di były to suknia projektu Bruce’a Oldfielda wykonana z czerwonego jedwabiu (założyła ją między innymi na premierę “Kiedy Harry poznał Sally” w 1989 roku), maxi projektu Catherine Walker oraz czarno-biała kreacja bez ramiączek, również z metką Walker. W ramach “Legends: Hollywood & Royalty” można też wylicytować rekwizyty z produkcji “Gwiezdne wojny”, “Harry Potter” i “Obcy”, a także przedmioty należące wcześniej do Lauren Bacall i Humphreya Bogarta. 

Każda osoba zainteresowana licytacją może wziąć w niej udział – wystarczy zarejestrować się przez internet na stronie Julien’s Auctions. Aukcje odbędą się już 6, 7 i 8 września w Beverly Hills oraz online. 

Zobacz też: Copenhagen Fashion Week – na jakie pokazy czekamy najbardziej?

Zdjęcie główne: kadr z filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”

Tagi
REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES