noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

PODSUMOWANIE TYGODNIA: Wyniki finansowe LVMH, Zarina kontra Zara, Joanna Kulig zagra w serialu “The Eddy”

REKLAMA
noSlotData

Jakie nowości i zmiany przyniósł branży mody mijający tydzień? Sprawdzicie to w naszym cotygodniowym podsumowaniu. Zapraszamy do lektury.

Biznes

Koncern LVMH ma za sobą kolejne rewelacyjne miesiące. Francuski konglomerat w pierwszym kwartale 2019 roku odnotował wzrost przychodów rzędu 16%. Więcej szczegółów przeczytacie TUTAJ.

Na czele co trzeciej polskiej firmy stoi kobieta – wynika z badań Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Liczba przedsiębiorstw w Polsce, za sterami których stoją kobiety, przewyższa europejską średnią i obecnie wynosi ponad 33%. Kim właściwie są polskie businesswomen stojące za jednymi z najprężniejszych biznesów w kraju? Przeczytasz TUTAJ.

Ewa Chodakowska w kampanii W.Kruk / mat. prasowe

W styczniu na pokazie haute couture domu mody Victor & Rolf podziwialiśmy piękne balowe sukienki z hasłami „Zostaw mnie w spokoju” czy „Przepraszam za spóźnienie, nie chciałam przychodzić”. Zdjęcia nietypowych dla high-fashion kreacji obiegły Internet i były zdecydowanie jednym z najpopularniejszych projektów podczas Fashion Week’u. Rosnącą popularność zyskały nie tylko sukienki Victor&Rolf, ale także wyszukiwanie w Google hasła „lęk”. TUTAJ dowiecie się co te zjawiska mają ze sobą wspólnego.

Zyski Asosa uległy spadkowi w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Czy zmiana polityki giganta odzieżowego ma szansę wpłynąć na ich poprawę? Zastanawiamy się TUTAJ.

W wyniku przegranego procesu z właścicielem hiszpańskiej Zary, rosyjska firma, z marką o łudząco podobnej nazwie – Zarina, jest zmuszona zamknąć wszystkie sklepy w Polsce. Szczegóły sprawy poznacie TUTAJ.

zarina.ru

Moda

Ikona francuskiego stylu planuje organizacje swojego pierwszego wielkiego modowego wydarzenia. Pokaz zatytułowany CR RUNWAY odbędzie się już w czerwcu tego roku. Motywem przewodnim pokazu mają być kultowe lata 90. Jaką niespodziankę szykuje Carine Roitfeld? Przeczytacie o tym TUTAJ.

Jeszcze kilka lat temu nikt nie podejrzewałby Chanel, Hermesa czy Fendi o „romans” z użytkownikami mediów społecznościowych. Dostępne dla każdego, demokratyczne aplikacje takie jak Instagram, Facebook, YouTube czy Snapchat zupełnie nie pasują do zamkniętego świat(k)a luksusu. Czy aby na pewno? Odpowiadamy na to pytanie TUTAJ.

Najpierw Joanna Kulig i Jeanne Damas, a teraz Małgosia Bela, Jean Chang i… Krystyna Czubówna. Reserved znów celuje w filmową kampanię. Tym razem, w przypadku nowej kolekcji ReDesign polska marka stworzyła film przyrodniczy. Obejrzycie go TUTAJ.

reserved.com

Olivia Palermo planuje założenie własnej platformy e-commerce – donosi portal WWD. Ma ona stać się częścią jej oficjalnej strony i stanowić multibrandowy e-butik. Jaki asortyment będzie sprzedawać amerykańska fashionistka? Dowiecie się tego TUTAJ.

Givenchy poszło na całość. W nowej kampanii zmieściło się wszystko: konkurs, instagramowe rekordy, artystyczny manifest na temat płci i seksualności oraz świetną modę. A to wszystko w monochromatycznej formie filmowej, którą zobaczysz TUTAJ.

Design

Współpraca znanego szwedzkiego giganta – sklepu IKEA oraz firmy Sonos, owocuje w dwa ciekawe produkty, na które czekali fani funkcjonalnych gadżetów i muzyki – głośnika pod postacią półki na książki oraz głośnika-lampki! Zobaczcie je TUTAJ.

Lifestyle

W szeroko pojętym show biznesie często słyszymy o rosnącej popularności dzieci gwiazd. Co za tym idzie, zdarza się, że słyszymy niepochlebne opinie o potomkach sławnych osobistości. Mówi się, że zarówno rozgłos, jak i ewentualną pracę zawdzięczają jedynie znanym nazwiskom. A jak jest w przypadku córki Anny Wintour? Jak wygląda życie Bee Shaffer w cieniu matki? Jak potoczyła się kariera córki redaktor naczelnej biblii mody? Dowiecie się tego TUTAJ.

źródło: Instagram/beecarrozzini

Kultura

Słynna wystawa Chanel przemierza świat. Po Londynie w 2015 r., Seulu w 2017 r. oraz Hongkongu w 2018 r. będzie można ją podziwiać, przez prawie półtora miesiąca, w jednym z najnowocześniejszych miast. W którym? Dowiesz się TUTAJ.

Netflix nie przestaje zaskakiwać swoich subskrybentów. Najpopularniejsza platforma streamingowa szykuje dwie premiery, na które czekamy z niecierpliwością. Szczególnie zadowoleni będą fani produkcji muzycznych. TUTAJ dowiesz się jakie gwiazdy zobaczymy na Netflixie.

źródło: Instagram/joannakulig_official oraz Instagram/beyonce

Kariera

Etyka w biznesie jest drogowskazem w postępowaniu zarówno dla pracodawców, jak i dla pracowników. Warto pamiętać, że przedsiębiorstwo tworzą przede wszystkim ludzie. Aby działalność firmy była etyczna, także zachowanie osób w niej zatrudnionych musi być właściwe. Wizytówką każdego przedsiębiorstwa są pracownicy i to właśnie oni mają wpływ na reputację całej firmy. TUTAJ przedstawiamy podstawowe wartości, o których trzeba pamiętać, niezależnie od tego, czy zarządzamy biznesem, czy jesteśmy pracownikami.

Prasówka

Codziennie zapraszamy Was także do naszej Prasówki. Dzięki niej możecie na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia w branży. Oto najciekawsze tytuły minionego tygodnia:

 

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES