Zarina kontra Zara. Rosyjska firma zamyka sklepy w Polsce

997
źródło: zarina.ru

W wyniku przegranego procesu z właścicielem hiszpańskiej Zary, rosyjska firma, z marką o łudząco podobnej nazwie – Zarina, jest zmuszona zamknąć wszystkie sklepy w Polsce.

Zarina należy do jednej z największych firm odzieżowych w Rosji – Melon Fashion Group, ma łącznie 578 sklepów i prężnie działa również na Ukrainie czy Białorusi. W naszym kraju Grupa Melon pojawiła się w 2017 z Zariną, Befree i Love Republic na czele, otwierając trzy butiki w Galerii Północnej w Warszawie. Zarina przegrała w sądzie z Inditexem, co skutkuje zamknięciem działalności całej Grupy Melon w Polsce.

>>> Przeczytaj również: Pica Pica zmuszona przez W.Kruk do zmiany nazwy marki. Gigant może więcej?

W oświadczeniu Melon Fashion Poland opublikowanym w serwisie dlahandlu.pl, prezes Patrycja Machut pisze: Była to niełatwa decyzja dla właściciela Grupy Melon oraz dla całego managementu, ponieważ zainteresowanie klientów w Polsce pokazało możliwości rozwoju biznesu, jak i perspektywy wzrostu.

Likwidacje sklepów poprzedzi wyprzedaż, a wszystkie dotychczasowe salony w Polsce mają zostać zamknięte wraz z końcem kwietnia.

Tekst: Kinga Ambrożkiewicz