Carine Roitfeld przygotowuje swój pierwszy pokaz mody

146
źródło: lovehappensmag.com

Ikona francuskiego stylu planuje organizację swojego pierwszego wielkiego modowego wydarzenia. Pokaz zatytułowany CR RUNWAY odbędzie się już w czerwcu tego roku. Motywem przewodnim pokazu mają być kultowe lata 90.

Wydarzenie zorganizowane przez Roitfield będzie pierwszym multi-brandowym pokazem na tak dużą skalę. Słynna francuska redaktor podczas tego wyjątkowego wydarzenia połączy siły wraz z Andreą Panconesci, CEO LuisaViaRoma, by wspólnie uczcić 90. urodziny włoskiej marki.

CR Runway odbędzie się w 13 czerwca 2019 roku we Florencji, a dokładniej w historycznym Piazzale Michaelangelo. Pokaz ma być jednym z wydarzeń zbliżającej się edycji Pitti Uomo. Na wybiegu ma pojawić się 90 sylwetek z damskich i męskich kolekcji na jesień/zima 2019, które zostaną specjalnie wyselekcjonowane przez Roitfeld.

Liczby zwykle odgrywają w moim życiu duże znaczenie i tym razem nie jest inaczej. LuisaViaRoma obchodzi w tym roku 90-lecie, a kreacja 90 sylwetek, które pojawią się na wybiegu, będzie nawiązywać stylistyką do mody lat 90., czyli jednej z najbardziej fascynujących dekad w modzie i sztuce – wyznała Carine Roitfeld.

Co niespotykane, podczas pokazu zostaną zaprezentowane projekty wielu marek, w tym m.in. sylwetki Burberry, Givenchy, Moncler czy Prady. Niektóre z nich zaprezentują na wybiegu specjalnie przygotowane na tę okazję propozycje.

W wydarzeniu ma wziąć udział 5000 gości, w tym 1600 z nich będzie miało okazje zdobyć zaproszenia na pokaz poprzez loterię na stronie LuisaViaRoma. Jak podkreślili organizatorzy, chcą tym samym zmienić przekonanie ludzi, iż świat mody jest dla nich zamknięty. Gwiazdą uświetniającą show ma być legenda lat 90. – Lenny Kravitz. Lista pozostałych artystów nie jest jeszcze znana.

>>> Zobacz również: Wiemy, kto przejmie stery w autorskiej marce Karla Lagerfelda