noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Marco Bizzarrdi prezes Gucci odchodzi ze stanowiska

Prezes Gucci odchodzi ze stanowiska

REKLAMA
noSlotData

Rewolucyjne zmiany w szeregach Kering. Ze stanowiskiem pożegna się Marco Bizzarri, który stał na czele Gucci od 2015 roku. 

To koniec pewnej ery dla Gucci. Dziś wieczorem Kering oficjalnie potwierdził informację, że z marką rozstaje się Marco Bizzarri, dyrektor generalny Gucci od 2015 roku. Bizzarri opuści swoje stanowisko 23 września 2023, tuż po pokazie wiosennej kolekcji w Mediolanie. 

Marco Bizzarri kierował Gucci przez osiem lat. Wspólnie z debiutującym wówczas w szeregach marki Alessandro Michelle doprowadzili do rozkwitu jednej z najbardziej znanych włoskich domów mody. Choć po zatrudnieniu Michelle wyniki marki wzbiły się o ponad 30 proc. przez kilka kolejnych kwartałów, pandemia Covid-19 doprowadziła do poważnych spadków, co w ostateczności doprowadziło do odejścia projektanta. Michelle pożegnał się ze stanowiskiem w listopadzie 2022. Teraz przyszła kolej na Bizzarriego. 

Rolę CEO włoskiej marki tymczasowo ma pełnić François-Henri Pinault, prezes i dyrektor generalny firmy macierzystej Gucci, Kering. Decyzja o pożegnaniu się Bizzarrim argumentowana jest chęcią „zbudowania silniejszej organizacji, która w pełni pozwoli wykorzystać wzrost globalnego rynku dóbr luksusowych”. 

Chcę podziękować Marco za jego spektakularny wkład w sukces Gucci i Keringa i życzę mu wszystkiego najlepszego w jego przyszłych przedsięwzięciach. Jestem przekonany, że zmiany, które dziś ogłaszamy, będą ustawić firmę Kering na ścieżce sukcesu i rentownego wzrostu w długoterminowej perspektywie” – skomentował Pinault w odniesieniu do odejścia Bizzarriego.

Zdjęcie główne: Piotr Niepsuj / mat. prasowe Gucci / źródło: wwd.com

Przeczytaj również: Gucci debiutuje na Wimbledonie. Włoska marka wywołała sensację

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES