noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Carlos Alcaraz jaki nosi zegarek?

Ile wart jest zegarek nowego mistrza Wimbledonu?

REKLAMA
noSlotData

W niedzielne popołudnie poznaliśmy tegorocznego zwycięzcę jednego z najbardziej prestiżowych turniejów rozgrywanych na kortach trawiastych. Po ponad pięciogodzinnym boju nowym mistrzem Wimbledonu został Carlos Alcaraz. Naszą uwagę przykuł zegarek, który młody Hiszpan nałożył przed ceremonią wręczenia trofeum.

Podczas całego turnieju Carlos Alcaraz wykazywał się umiejętnościami niespotykanymi u tak młodych zawodników. 20-letnia gwiazda odprawiła z kwitkiem wszystkich swoich rywali, w finałowym spotkaniu pokonując siedmiokrotnego triumfatora tych rozgrywek, Novaka Djokovića. Galaktyczne umiejętności Alcaraza doskonale pasują do nieziemskiego zegarka, w którym nowy mistrz odebrał puchar.

Tarcza z meteorytru …

Zegarek, który Carlos Alcaraz nałożył chwilę po pokonaniu Djokovica to Rolex Cosmograph Dayton o numerze referencyjnym 116519 LN. Posiada on kopertę z 18-karatowego żółtego złota, czarny pierścień Cerachrom oraz efektowną tarczę z meteorytu. Ten pozaziemski materiał pochodzi z serca asteroidy, a być może nawet planety, która eksplodowała w przestrzeni kosmicznej ponad milion lat temu.

Omawiany czasomierz posiada wygrawerowaną na ramce skale tachymetryczną Daytony i potrójny wyświetlacz chronografu z licznikiem 30-minutowym, 12-godzinnym oraz sekundowym. Cały mechanizm zasilany jest kalibrem manufakturowym Crown 4130 z przybliżoną rezerwą chodu wynoszącą 72 godziny. Jest on również wodoodporny do głębokości 100 metrów. Jak jest jego cena? Na rynku wtórnym nabędziemy ten model za niebagatelną kwotę wahającą się od 383 tys. PLN do nawet 500 tys. PLN.

Przeczytaj również: To właśnie on oczarował nas swoją stylizacją w trakcie Wimbledonu

Co na to Djoković?

Finalista tegorocznej edycji Wimbledonu w tym samym czasie na swoim nadgarstku nosił zielonego Hublota Big Banga z kopertą o średnicy 42 mm, lunetą oraz bransoletą wykonaną z polerowanej zielonej ceramiki. Omawiany model charakteryzuje efektowna tarcza szkieletowa prezentująca zintegrowany samozwijający się chronograf Hublot HUB1280 UNICO. Wartość tego zegarka oszacowano na blisko 96 tys. PLN.

Niewątpliwie obaj tenisiści prócz szyku prezentowanego na kortach dodają do światowego tenisa elegancję i klasę przyozdobioną starannie dobranymi akcentami modowymi.

Zdjęcie główne: instagram.com/wimbledon
Przeczytaj również: Branża mody zaangażowana w Wimbledon. Pula nagród o 10 proc. w górę
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES