noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Louis Vuitton szuka pracowników w Polsce. Na jakie stanowiska rekrutuje?

REKLAMA
noSlotData

Marka Louis Vuitton posiada 462 sklepy w 65 państwach świata. Jeden z nich znajduje się w stolicy naszego kraju, zajmując czołowe miejsce przy samym wejściu do Vitkaca. W przestronnym lokalu można znaleźć wiele kultowych produktów domu mody. Teraz chętni mogą w tej przestrzeni znaleźć pracę. Francuska firma powiększa bowiem swój zespół w Polsce.

Przeczytaj również: Rynek kosmetyczny nie wyhamowuje. Dyrektor generalny spółki L’Oréal podaje szokującą prognozę

Louis Vuitton w Polsce

Francuska firma od lat utożsamiana jest z “the art of travel”, czyli sztuką podróżowania. Wszystko przez kufry oraz walizki, które towarzyszyły ludziom od pokoleń. Pierwszy – i jak na razie jedyny w Polsce – sklep Louis Vuitton otwarto w 2013 roku. Było to wówczas jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń roku, gdyż wcześniej już od dłuższego czasu mówiło się o wejściu LVMH na polski rynek. Wszystko dlatego, że w latach 2005-2010 wydaliśmy na dobra luksusowe aż 3,6 miliarda złotych, co stanowiło wzrost o 50 proc. w stosunku do poprzedniej dekady. Plany otwarcia prestiżowego butiku zsynchronizowano ze startem pierwszego luksusowego centrum handlowego w Warszawie. Do dziś sklep mieści się w Vitkacu, czyli charakterystycznym gmachu zaprojektowanym przez nieżyjącego już Stefana Kuryłowicza. Od początku budynek miał być synonimem luksusu i już z zewnątrz “odpychać zwykłych przechodniów”. 

– Świat luksusu bardzo się zmienił, bo zmieniło się diametralnie pojęcie czasu. Podróże są dalsze, ale odbywają się szybciej. Kiedyś, 50, 60 lat temu odwiedziny u krewnych i znajomych były dłuższe, zostawało się na noc, spędzało razem więcej czasu. Dzisiejsze samochody są szybsze, drogi są szybsze. Ludzie nie dają sobie czasu. Kiedyś luksusem była szybkość – kto szybciej przepłynie przez Atlantyk, która z linii statków szybciej zrobi trasę Paryż – Nowy Jork (tzw. wyścigi o Błękitną Wstęgę). Dziś luksus jest zupełnie czymś odwrotnym. Luksus to czas. (…) Gdybyśmy nie mieli nadziei co do rynku polskiego, nie zdecydowalibyśmy się na butik w Warszawie. Bardzo wielu Polaków, polskich osobistości, zaopatrywało się w naszych sklepach, sądzę więc, że był to dobry sposób na rewanż

– mówił w rozmowie z lamode.info praprawnuk założyciela marki, prezes Patrick Louis Vuitton.

Zobacz także: Nowe przepisy w pracy zdalnej. Co musisz wiedzieć?

Louis Vuitton szuka pracowników

W sieci pojawiły się ogłoszenia dotyczące rekrutacji pracowników do punktu w Warszawie. Kto jest poszukiwany? Louis Vuitton poszukuje pracowników na stanowiska: doradca klienta, a także kierownik zespołu. Pierwsza z tych osób będzie m.in. pomagać klientom przy wyborze elementów garderoby i odpowiadać za wyniki sprzedaży. Musi być na bieżąco z trendami rynku modowego w branży retail, a także zdobywać ekspercką wiedzę na temat marki i produktów. Co więcej, ma przygotowywać produkty do sprzedaży i rozwijać długotrwałe relacje z klientami.

Kierownik zespołu będzie odpowiedzialny za wsparcie doradców. Osoba na tym stanowisku będzie musiała wspierać zespół konsekwentnym coachingiem, identyfikować jego potrzeby rozwojowe i szkoleniowe, realizować indywidualne i zbiorowe cele sprzedażowe oraz wspierać zespół w budowaniu długotrwałych relacji z klientami. Ponadto musi mieć ukończone studia wyższe, co najmniej 3-letnie doświadczenie w firmie międzynarodowej (skupiającej się na handlu detalicznym, hotelarstwie, bądź rynku restauracyjnym), a także biegle znać język polski i angielski.

Przeczytaj również: LVMH, Kering, Richemont rozpoczynają ekspansję Indii. Nowe sklepy jeszcze w tym roku

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES