noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Budynek należący do spółki Amazon

W najbliższych latach Amazon zwiększy poziom inwestycji w Indiach do 26 mld USD

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

W ostatnich dniach doszło do spotkania pomiędzy premierem Indii, Narendrą Modim, a dyrektorem generalnym Amazona, Andy Jassy’m. Po jego zakończeniu ogłoszono aktualizację dotyczącą przyszłych inwestycji handlowego giganta.

Zgodnie z treścią oświadczenia, do 2030 roku Amazon zainwestuje na terenie Indii do 26 mld USD. To o 6,5 mld USD więcej, niż planowano dotychczas. Dodatkowa kwota ma zostać przeznaczona na zwiększenie udziału handlu elektronicznego w rynku, na którym amerykańskie przedsiębiorstwo konkuruje głównie ze spółkami Flipkart Walmart i Reliance Retail. 

Wzrost poziomu inwestycji to nie wszystko

Podczas spotkania Modi i Jassy nie rozmawiali wyłącznie o budżecie. Według informacji agencji Reuters, omawiali oni również kwestie wspierania indyjskich start-upów, tworzenia nowych miejsc pracy, umożliwienia poprawy sytuacji eksportowej, czy rozwoju cyfryzacji w południowej części Azji.

Jak wiemy, wizyta Modiego w Waszyngtonie została skrupulatnie zaplanowana. W jej trakcie premier Indii zdążył bowiem odbyć szereg rozmów, między innymi z Timem Coockiem z Apple, Pichai z Google i Satyą Nadellą z Microsoftu. Cały jego pobyt w Stanach Zjednoczonych został określony mianem „Make in India”.

Zdjęcie główne: Pexels

Przeczytaj również: Amazon walczy z podróbkami: czy to koniec nielegalnego handlu?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES