noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Powstaje film o Karlu Lagerfeldzie. Oto wszystko, co wiemy o produkcji

REKLAMA
noSlotData

Karl Lagerfeld zmarł 19 lutego 2019 roku na raka trzuski po długiej walce z chorobą. Choć od jego śmierci minęło stosunkowo niewiele czasu, świat mody postanowił przypomnieć jego sylwetkę i dokonania w wielkim stylu. Kilkanaście dni temu ogłoszono, że przyszłoroczna Met Gala będzie skupiona na twórczości projektanta. Nie minęło wiele czasu, a zaskakujące wieści ogłosił Jared Leto. Okazało się, że aktor zrealizuje film o Karlu Lagerfeldzie. Co wiadomo o tej produkcji?

Jared Leto realizuje film o Karlu Lagerfeldzie

Bez wątpienia Karl Lagerfeld był wielką postacią w świecie mody i niesamowicie płodnym twórczo projektantem. W ciągu swojej kariery współpracował z takimi markami, jak Balmain, Patou, Chloe, Fendi i Chanel. Założył także własny brand. Wszystko wskazuje na to, że choć nie ma go na tym świecie już kilka lat, przyszły rok będzie należał do niego. Równolegle z przygotowaniami do Met Gali realizowany jest bowiem film o kultowym designerze. Główną rolę ma w nim zagrać Jared Leto, który będzie odpowiedzialny również za produkcję dzieła wraz z Emmą Ludbrook, za pośrednictwem firmy produkcyjnej Paradox.

Karl zawsze był dla mnie inspiracją. Był prawdziwym erudytą, artystą, innowatorem, liderem i – co najważniejsze – życzliwym człowiekiem

– stwierdził Jared Leto.

Zobacz także: Jak Karl Lagerfeld został “cesarzem mody”? Przypominamy życiorys kultowego projektanta

Współpracownicy Karla Lagerfelda o filmie

Okazuje się, że decyzja o zrealizowaniu tego filmu przez Jareda Leto nie była impulsywna. Podobno już na jednym z pierwszych spotkań z projektantem, aktor powiedział do niego: “Wiesz, pewnego dnia będę musiał zagrać cię w filmie”. Na co Karl Lagerfeld odparł: “Tylko ty, mój drogi, tylko ty”. Jared Leto stwierdził, że teraz historia zatoczyła koło, a designer byłby dumny z tego, co realizują. W rozmowie z “WWD” zdradził też, że tworząc film współpracuje z domem mody Karla Lagerfelda, a także z trójką jego wieloletnich i zaufanych współpracowników.

Pierwszym z nich jest Pier Paolo Righi, czyli CEO domu mody Karla Lagerfelda, który zajmuje swoje stanowisko od 2011 roku. Caroline Lebar to z kolei starsza wiceprezes ds. wizerunku i komunikacji w firmie Karl Lagerfeld, która przez 35 lat trwała u boku projektanta, doradzając w sprawach prasowych. Natomiast Sébastien Jondeau przez dwie dekady pracował jako osobisty asystent designera i ochroniarz.

Pier Paolo Righi ujawnił w komunikacie prasowym, że na przestrzeni lat zgłosiło się do nich wielu hollywoodzkich produkcentów, którzy chcieli zrealizować produkcję o Karlu Lagerfeldzie. Dodał: “Dopiero, kiedy poznaliśmy Jareda i Emmę, poczuliśmy pewność, że historia zostanie opowiadana w artystyczny sposób. W taki, jaki Karl chciałby ją zobaczyć. Podczas naszych rozmów stworzyliśmy ufną i inspirującą twórczo relację, która pozwoli nam płynnie pracować nad tym projektem”.

Jak Karl Lagerfeld zostanie przedstawiony w filmie?

A jak będzie zrealizowany film? Otóż Jared Leto stwierdził, że jego rolą jest przedstawienie designera na ekranie tak szczerze, jak to tylko możliwe. Powiedział: “W przypadku celebrytów większość ludzi nie zagląda pod ich powierzchnię. Widzą zaledwie kilka aspektów osobowości prezentowanych publicznie. Jednak Karl był człowiekiem. Wszyscy mamy w sobie piękno i wszyscy mamy wady. Nakładamy też maski, a potem mamy chwile, kiedy te maski zdejmujemy. Mnie zawsze interesuje to, co kryje się pod powierzchnią, za maską”.

Dokładna fabuła pozostaje tajemnicą. Wiadomo jednak, że Leto skupi się na kluczowych relacjach w życiu Karla Lagerfelda, które zostaną pokazane w krzywym zwierciadle. Dodał: “Jest wiele relacji do przypomnienia. Kariera Karla trwała ponad 50 lat, więc zarówno osobiście, jak i zawodowo był blisko wielu ludzi. Mogę powiedzieć, że wrócimy do kluczowych relacji, które oddają różne części jego życia”.

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES