Jakie firany wybrać na jesienne wieczory?

41
mat. partnera

Jesień to idealny moment na przeprowadzenie domowych rewolucji. To przede wszystkim także czas, kiedy zastanawiamy się, które z elementów letnich dekoracji wymienić na nowe. Jesień to zatem świetna okazja do tego, by i wnękę okienną udekorować nowymi firankami! Sprawdź, nasze inspiracje.

Każda nadchodząca pora roku sprzyja wykonaniu w domu małej rewolucji. Po lecie skrzętnie chowamy wszelkiego rodzaju dekoracje marynistyczne, lekkie kocyki oraz zwiewne firanki mgiełki. Jesień to ten czas, gdy od wnętrza wymagamy szczególnej przytulności i ciepła. To prawdopodobnie dlatego, tak chętnie wybieramy się wówczas na duże zakupy dekoracyjne.

Co warto wymienić jesienią we wnętrzu?

Zacznijmy od reorganizacji miejsca do wypoczynku. Na kanapie powinny znaleźć się wygodne koce lub miękkie pledy. Wieczorem powinno być nam przyjemnie ciepło, szczególnie wtedy, gdy oglądamy ulubiony serial. Warto także zadbać, by na kanapie znalazło się kilka poduszek. Wygodne podparcie pod plecy to jest to, czego najbardziej oczekujemy po ciężkim dniu.

Nie byłoby jesiennych dekoracji, bez mnóstwa pachnących świeczek. Każdy lubi wpatrywać się w płomień i myśleć o następnych, letnich wojażach. Świece warto umieścić nie tylko w salonie, ale również w łazience, czy w sypialni. Gwarantujemy, że nie ma niczego lepszego, niż dobra książka, gorąca herbata i piękny zapach dobiegający od zapalonej świeczki.

Jesień to oczywiście specjalny czas także dla wnęki okiennej. Lekkie firanki i jasne zasłonki można wreszcie zastąpić czymś zdecydowanie bardziej kunsztownym. A jakie propozycje mamy na myśli?

Jesienne firanki – co ciekawego w tym sezonie?

Firanki to ulubiona dekoracja okienna wielu pań domu. Nic dziwnego, że ten rodzaj materiału do aranżacji, sprzedaje się zatem najczęściej. W jesiennych stylizacjach okiennych bardzo często powielają się modele firanek wykonane z nieco grubszego materiału i w różnorodnych wzorach. Takie firanki można albo powiesić wraz z zasłonami, albo pozostawić w dekoracji samodzielnej.

To, jaki wariant wybierzemy zależy przede wszystkim od tego, jak usytuowane jest konkretne pomieszczenie. Okno znajdujące się bezpośrednio od ulicy, lepiej zabezpieczyć nie tylko firanką, ale również zasłonką. Wówczas mamy pewność, że przechodnie nie zobaczą tego, co dzieje się we wnętrzach domu.

Wracając do samych motywów jesiennych firanek to, często powielają się w nich hafty przypominające jesienne liście, deszczyk lub akcenty florystyczne. Trzeba przyznać, że takie firanki wyglądają naprawdę elegancko, a okno od razu otrzymuje luksusowy charakter.

Aby firanka jesienna była wygodna w użytkowaniu, warto dobrać dla siebie taki model, który będzie wykończony przelotkami lub szelkami. Wówczas wystarczy wsunąć materiał na drążek, by od razu otrzymać gotową aranżację.

Czy w trendach jesiennych firanek można wyróżnić coś jeszcze? Niezaprzeczalnie są to często firanki mgiełki lub migotki, które pięknie wyglądają w upięciu. To idealna alternatywa dla okien tych domów, gdzie nie chcemy stosować ciężkich zasłon. Takie firanki nie tylko prezentują się lekko, ale przede wszystkim sprawiają, że wnętrze wygląda lekko i przestronnie.

A czy Ty już wiesz, jaką jesienną firankę wybrać? Sporą ofertę znajdziesz chociażby tutaj: https://alena-firany.pl/firany.html

Pamiętaj, że z dobrze dobraną firanką Twoje okno wreszcie nabierze ciekawego wyglądu, a dom będzie prezentował się elegancko i luksusowo.

Materiał przygotowany we współpracy z partnerem

>>> Przeczytaj również: Kasia Struss w wywiadzie z Red Lipstick Monster o byciu mamą, o chemii w kosmetykach i sztuczności pokazów