Najbardziej perspektywiczne branże 2020 roku

824
pexels.com

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy to dobry moment by otworzyć własny biznes, powinieneś zadać sobie podstawowe pytanie: czy to co masz do zaoferowania spełnia obecne potrzeby rynku i wychodzi na przeciw przyszłości. Z pomocą początkującym przedsiębiorcom przychodzi portal Inc, który stworzył listę najbardziej perspektywicznych branż 2020 roku. Zobacz, jakie gałęzie przemysłu, dają obecnie start-upom największe możliwości osiągnięcia sukcesu.

Oczyszczanie wody pitnej

Woda jest niezaprzeczalnie naszym najcenniejszym zasobem naturalnym. Świadomość zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie pitnej otwiera szerokie pole do działania dla przedsiębiorców chcących zająć się zarządzaniem i monitorowaniem jakości tegoż surowca, przyczyniając się tym samym do ochrony zdrowia publicznego.

Chociaż oczyszczanie wody wiąże się z ogromną inwestycją to alternatyw do rozwiązania tego problemu nie ma zbyt wiele. Ponadto, okazuje się, że firmy działające w tym sektorze przemysłu nie są atrakcyjnym celem dla inwestorów. Za to na pewno są ważnym aspektem dla Unii, która hojnie obdarzy wszystkich kompetentnych i zainteresowanych w najbliższych latach właściwymi dotacjami.

>>> Czytaj również: Czym zastąpić plastikową butelkę? Alternatywy nawet dla najbardziej wymagających

Kosmetyki gender-free

Mężczyźni coraz częściej nie odbiegają w swoich potrzebach w segmencie wellness od kobiet. Otwartość konsumentów i chęć testowania nowych produktów dają ogromne szanse przedsiębiorcom do stworzenia i wprowadzenia na rynek nowości kosmetycznych nadążających za tymi potrzebami.

Przedsiębiorcy muszą jednak wziąć pod uwagę świadomość konsumentów oraz wymagania, co do czystego i naturalnego składu wyrobów, a także ekologicznego opakowania, co może być kosztowne w procesie produkcji.

Ochrona przed przemocą

W czasach wszechobecnej przemocy i ataków terrorystycznych, których nie sposób przewidzieć, powstają firmy oferujące szkolenia z zachowań w razie takich sytuacji. Jesteśmy świadomi zagrożenia oraz możliwości jego zajścia gdziekolwiek na świecie jesteśmy, dlatego wiele przedsiębiorstw korzysta z pomocy tego typu firm, zapewniając odpowiednie szkolenia swoim pracownikom.

Bardzo ważnym warunkiem, jaki należy spełnić w tej branży, jest działanie w zgodzie z panującym prawem. W Polsce przeciętny obywatel nie ma prawa posiadania broni, dlatego tak popularne są u nas kursy samoobrony, np. krav maga.

Ta gałąź przemysłu daje również duże pole do popisu dla firm zajmujących się systemami monitorującymi oraz antywłamaniowymi. Wszyscy chcemy czuć się bezpiecznie nie tylko we własnym domu, czy w miejscu pracy, ale równiż na ulicy, czy w środkach komunikacji miejskiej.

Zdrowe jedzenie śmieciowe

Zdrowe jedzenie śmieciowe, brzmi trochę paradoksalnie, prawda? Mimo trwającej od kilku lat mody na zdrowe jedzenie, wciąż pragniemy czasem schrupać chipsa. Dlatego też firmy z branży spożywczej wymyślają coraz to nowsze rodzaje zdrowych przekąsek, wyprodukowanych z możliwie w jak najmnijeszym stopniu przetworzonych owoców lub warzyw, ale teksturą przypominających pożądane snacki.

Coraz częściej szukamy przekąsek nie tylko niskokalorycznych czy wegańskich, ale także takich, których zawartość zapewni nam składniki odrzywcze niezbędne dla naszego organizmu. Często chcemy by taka przekąska była na tyle bogata w białko, czy zdrowe tłuszcze, by móc zastąpić nią posiłek, nie przekraczając tym samym zapotrzebowania kalorycznego.

Logistyka i wysyłki Twoich zakupów w sieci

Aby usprawnić  wydajność w branży logistycznej wymagane są coraz to bardziej specjalistyczne bazy danych. To szansa dla firm zajmujących się tworzeniem oprogramowania oraz automatyzacją gromadzenia i przepływu informacji w celu optymalizacji przepłuwu ładunkówi i usług.

Akcesoria dla zwierzaków

Dla naszych pupili jesteśmy zdolni zrobić niemalże wszystko. Chcemy zadbać o ich zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Aby spełnic ich potrzeby jesteśmy skłonni wydać sumy pieniądzy często porównywalne do tych, które wydajemy na spełnianie swoich własnych zachcianek.

Ten sektor przemysłu to nie tylko akcesoria typu smycze, obroże, transportery czy zabawki ale coraz częściej urządzenia elektroniczne typu GPS pozwalające na zlokalizowanie zagubionego pupila.

>>> Czytaj również: Q&A: Ile jesteśmy w stanie wydać na ubrania dla zwierząt?

Technologia kosmiczna

Branża kosmiczna to bardzo specjalistyczna gałąź przemysłu, ale jak to mówią: do odważnych świat należy. Okazuje się, że koszty wysłania rakiet w kosmos maleją, a sprzęt staje się na tyle łatwo dostępny, że uczniowie amerykańskich szkół zajmują się budową satelitów i wysyłaniem ich na orbitę.

Zdjęcia naszej planety wykonane za pomocą satelit są coraz częście poszukiwane głównie przez naukowców.

Jednak mimo spadku kosztów na wejściu w branżę kosmiczną, wciąż pozostaje ona kosztowną w dalszym prowadzeniu działalności, a możliwość niepowodzenia podczas startu rakiety zwiększa ryzyko finansowe z jakim musimy się liczyć.

Towary zrównoważonego konsumpcjonizmu

Mimo coraz popularniejszego minimalizmu, wciąż pozostajemy konsumentami. Staramy się jednak wybierać takie rozwiązania, które będą nie tylko lepsze dla nas, ale także dla naszej planety. Rezygnujemy z produktów jednorazowych szukając alternatywnych wyrobów wielokrotnego użytku lub takich, które można poddać recyklingowi.

Rozwój tego sektora to przede wszystkim skutek zmian klimatycznych odczuwalnych w ciagu ostatnich lat. Jesteśmy świadomi zagrożenia jakie za sobą niosą zanieczyszczenia spowodowane towarami jednorazowymi oraz sposób ich wytwarzania. Radni miasta Wałbrzych, jako pierwsi w Polsce wprowadzili zakaz używania i sprzedaży  w pewnych miejscach jednorazowych przedmiotów wykonanych z plastiku.

Przedsiębiorcy chcacy działać w tej branży muszą liczyć się z kosztami jakie trzeba ponieść, bo jak wiadomo problem zrównoważonego rozwój nie może być rozwiązany tanio i szybko. Ponadto, jeszcze nie wszyscy konsumenci są na tyle świadomi by wybrać produkt droższy, ale ekologiczny. Wciąż wielu wybiera towary tańsze, szybciej i łatwiej dostępne. Jednak z uwagi na to jak powszechne jest to zjawisko, istnieje wiele mozliwości zaistnienia w tej własnie branży.

Autorka: Natalia Malinowska

>>> Przeczytaj również: Co się zmieniło na rynku dóbr luksusowych w minionych 12 miesiącach?