TOP polskich stylistów i stylistek, których nazwiska powinniście znać

107179
Anna Męczyńska

Polska branża mody pełna jest kreatywnych osób, które odnoszą sukcesy także zagranicą. Tym razem przedstawimy Wam najpopularniejsze rodzime stylistki i stylistów, którzy pracują dla największych tytułów, stylizują supermodelki, współpracują ze znanymi fotografami i markami, ubierają najgorętsze nazwiska show-biznesu. Jeśli jeszcze ich nie znacie – koniecznie zacznijcie ich obserwować, bo prawdopodobnie to oni stoją za wieloma sesjami, którymi kiedyś się zachwycaliście lub stylem gwiazd, które podziwiacie. 

Anna Męczyńska

Od blisko 25 lat profesjonalnie zajmuję się tworzeniem kostiumów, stylizacją oraz kreowaniem wizerunku osób, zarówno prywatnych, jak i tych z pierwszych stron gazet. Jestem autorką kostiumów do najpopularniejszych polskich seriali m.in. „Rodzinka.pl”, „Prawo Agaty”, czy „Ja to mam szczęście”. Byłam głównym kreatorem kostiumów w pełnometrażowych produkcjach tj. „Wkręceni”, „Wkręceni 2”, „Narzeczony na niby”, „Śniadanie do łóżka”, „Miłość na wybiegu” i wielu innych. Pracuję także przy programach telewizyjnych. Na swoim koncie mam współpracę przy produkcjach tj. „Kobieta na krańcu świata”, „Pod dachami gwiazd”, „Ściąga z szafy”, „Maja w ogrodzie”, „Na stojaka”, czy „Idol”. W przerwach pomiędzy kolejnymi produkcjami telewizyjnymi lub filmowymi stylizuję sesje do najpopularniejszych tytułów prasowych (m.in. Pani, Viva, Gala), tworzę kostiumy do spektakli teatralnych (np. musical Ghost w Teatrze muzycznym), prowadzę seminaria oraz warsztaty z zakresu stylizacji, czy dress-code, a także pracuję z gwiazdami oraz indywidualnymi klientami, którym konstruuję szafy, uczę stylu i kreuję wizerunek poprzez odpowiedni ubiór. Jestem też autorką książki „Figura jak z ekranu”, w której odkrywam stylizacyjne triki gwiazd i zdradzam „co zrobić, żeby nie stracić fortuny, a wyglądać jak milion dolarów”. Uważam, że dobrze wyglądać może każdy niezależnie od statusu materialnego, figury, czy wieku. Przyjaciele twierdzą, że sama jestem najlepszym dowodem na to, że dobry styl nie ma metryki i rozmiaru.

Agnieszka Ścibior

To nazwisko kojarzy każdy, kto choć trochę zanurzony jest w tej branży. Stylizacje Agnieszki Ścibior znaleźć można nie tylko w polskich tytułach, ale już od dawna także w prestiżowych magazynach takich jak między innymi „Vogue”, „Vanity Fair” czy „L’Officiel”. Jest również dyrektor kreatywną poczytnego tytułu „Viva! Moda”, w którym nie tylko można obejrzeć inspirujące sesje zdjęciowe, ale także przeczytać rzetelne artykuły, ciekawe wywiady oraz felietony. Agnieszka Ścibior ma także niezwykły instynkt do osób, które zdobywają popularność. To ona była jedną z pierwszych osób, które dojrzały potencjał w Oli Rudnickiej, a także zaprosiła do współpracy Micę Arganaraz, która w tym samym momencie została okrzyknięta twarzą sezonu przez francuską edycję „Vogue’a”.

CZYTAJ DALEJ…