TOP polskich stylistów i stylistek, których nazwiska powinniście znać

105969

Mateusz Kołtunowicz

To dzięki temu styliście wiele polskich gwiazd wygląda tak dobrze. Mateusz ubiera między innymi Michała Szpaka czy Anię Karwan. Tworzy stylizacje dla młodych polskich marek, jest odpowiedzialny za ostatnie looki w kampaniach Boli czy Natalii Siebuły. W jego stylizacji pojawiła się też Magdalena Kostyszyn (Chujowa Pani Domu) na okładce swojej książki.

Elwira Rutkowska

Jest stylistką i kostiumografem. W stworzonych przez nią setach o główną nagrodę walczyli uczestnicy ostatniej edycji Top Model. Przygotowała kostiumy do teledysków takich zespołów jak Catz’n Dogz, Mikromusic, Natasza Urbańska, Mister D czy Pezet. Ponadto to ona odpowiedzialna była za przygotowanie okładkowej stylizacji Agaty Buzek dla magazynu „Male Man”, która wzbudziła duże zainteresowanie.

Karolina Limbach

Karolina Limbach studiowała media i komunikację w Walii, bo chciała pracować w telewizji (tu nie powiedziała ostatniego słowa). Po powrocie do Polski od razu związała się jednak z prasą. Zaczęła od staży w Glamour i Elle, kilka lat pracowała w Vivie i Vivie Modzie, by w 2015 roku wrócić do Elle i realizować się jako stylistka. Na co dzień tworzy sesje okładkowe, edytoriale i kampanie reklamowe topowych polskich marek, wszukuje i promuje nowe talenty, współpracuje z projektantami. Przejawia ponadprzeciętne talenty organizatorskie. Wystylizuje, wyprodukuje, wymyśli.

CZYTAJ DALEJ…