noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tydzień mody w Kopenhadze: polska modelka

Polska modelka zachwyciła na tygodniu mody w Kopenhadze. W pokazie Saks Potts szła Julia Banaś

REKLAMA
noSlotData

Na jednym z najważniejszych tygodni mody na świecie – Copenhagen Fashion Week – pojawiła się polska modelka. Julia Banaś wystąpiła na pokazie Saks Potts, gdzie prezentowała jedną z sylwetek kolekcji wiosna-lato 2024. 

Autor: Aleksandra Zawadzka

Tydzień mody w Kopenhadze: pokaz Saks Potts wiosna-lato 2024

Sierpniowy tydzień mody w Kopenhadze zaczął się od pokazów takich marek, jak A. Roege Hove, Latimmier, 7 Days Active i Saks Potts. Już pierwszego dnia CphFW redaktorzy i krytycy mody, styliści oraz buyerzy nie kryli zachwytów nad poziomem tej edycji, która z marszu udowodniła, że zasługuje na miano jednego z najważniejszych współczesnych fashion weeków. 

Szczególnym zainteresowaniem wśród poniedziałkowych pokazów cieszyła się kolekcja Saks Potts wiosna-lato 2024, która opowiadała o kopenhaskim sposobie spędzania wakacji. Barbara Potts i Cathrine Saks przyglądały się jednak nie tylko swoim koleżankom, ale też gwiazdom, które tańczą do rana w beach clubach, zażywają kąpieli w słońcu i opalają na jachtach. Projektantki wśród swoich inspiracji wymieniają Lily-Rose Depp i Umę Thurman. 

Czytaj: Trendy jesień-zima 2023/2024. Najważniejsze tendencje sezonu

Na wybiegu znalazły się więc jedwabne spodnie, cekinowe mini w klimacie mermaidcore, kostiumy kąpielowe, zdobione paskami koszule, drapowane bluzki-mgiełki, satynowe sukienki z dekoltem typu halter, plisowane spódnice midi noszone do gór od bikini czy dzianinowe swetry do dołów, denimowe komplety, jortsy i srebrzyste płaszcze (wystylizowane jako sukienki do wiązanych wokół kostki czółenek). Saks i Potts przygotowały w tej kolekcji taką ilość projektów, by spokojnie można było większość z nich spakować do walizki i ruszyć w podróż z misją: wakacje. 

Copenhagen Fashion Week: polska modelka na wybiegu

Na dwustumetrowym wybiegu rozłożonym nad wielką wodą projekty wiosna-lato 2024 prezentowały między innymi Emma Rosenzweig i Klara Kristin oraz Alana Hadid. Wśród modelek ujrzeliśmy też polską gwiazdę wybiegów – Julię Banaś. Utalentowana Polka współpracowała z takimi tytułami, jak “Harper’s Bazaar”, “Vogue” czy “Unpolished Magazine” oraz zachwycała na wybiegach między innymi Marni, Jean-Paul Gaultier, Zimmermann, Miu Miu czy Moschino. Teraz podbija Kopenhagę. Modelka prezentowała sylwetkę złożoną z srebrzystej cekinowej koszuli spiętej paskiem, dopasowanego kolorystycznie bikini, denimowych spodenek do kolana i klapek na obcasie. 

Zobacz też: Tydzień mody w Kopenhadze. Najbardziej wyczekiwane pokazy wiosna-lato 2024

Zdjęcie modelki i zdjęcie główne: mat. prasowe Copenhagen Fashion Week / fot. James Cochrane / pokaz Saks Potts wiosna-lato 2024

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES