noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Z danych giełdowych wynika, że sytuacja na rynku akcji spółek z branży modowej prezentuje się różnorodnie. Przyjrzeliśmy się danym.

Notowania spółek ze świata mody [giełda]

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

W dniu 14 czerwca 2023 roku, znana firma obuwnicza CCC zanotowała lekki spadek wartości swoich akcji o 0,27 proc., osiągając cenę 40,95 zł. Mimo to, obroty spółki wyniosły imponujące 1,73 mln zł, co może wskazywać na jej stabilną pozycję na rynku. Przyglądając się danym giełdowym z 15 września analizujemy sytuację na rynku akcji spółek z branży modowej.

Przeczytaj również: Moda na GPW: WIG-Odzież na zielono

Inne firmy modowe na giełdzie

Inne firmy również prezentują zróżnicowany obraz. Intersppl zanotowała spadek o 3,95 proc., a jej akcje są warte teraz 1,095 zł. Z drugiej strony, spółka MIRACULUM utrzymała swoją wartość na poziomie 1,29 zł, nie notując żadnych zmian w ciągu dnia. Firma LPP, mimo iż zanotowała spadek o 1,08 proc., wciąż jest jednym z gigantów na rynku, z wartością akcji wynoszącą aż 13 710,00 zł.

Optymistyczne perspektywy

Nie wszystkie spółki branży modowej borykają się z problemami. LUBAWA zanotowała niewielki wzrost o 0,23 proc., osiągając cenę 2,636 zł za akcję. Podobną tendencję wzrostową można zauważyć w przypadku PROTEKTOR, który zanotował wzrost o 1,23 proc.

Przeczytaj również: Modelki, które robią karierę naukową

Różne oblicza branży modowej na giełdzie

Kolejnym przykładem jest MONNARI, która również odnotowała spadek o 2,70 proc., z ceną akcji teraz na poziomie 5,76 zł. Niemniej jednak, spółka REDAN, choć straciła 1,91 proc., ma teraz stosunkowo niską cenę akcji wynoszącą 0,41 zł, co może przyciągnąć nowych inwestorów szukających okazji do inwestowania w mniej kosztowne akcje.

SANWIL, z ratingiem AAA, utrzymuje swoją wartość akcji na stałym poziomie 1,67 zł, co może wskazywać na stabilność firmy w obliczu zmienności rynkowej. VRG zanotowało spadek o 1,20 proc., ale nadal utrzymuje silną pozycję na rynku z ceną akcji wynoszącą 3,29 zł.

Pixabay

Branża obuwnicza na giełdzie

WOJAS, kolejna spółka z branży obuwniczej, odnotowała lekki spadek o 0,74%, z obecną ceną akcji wynoszącą 8,10 zł. Spółka HARPER również odnotowała spadek o 2,28%, z ceną akcji teraz na poziomie 7,70 zł.

Ożywienie w sektorze bieliźniarskim

W branży bieliźniarskiej, ESOTIQ utrzymuje stabilność z ceną akcji na poziomie 36,20 zł, co może być pozytywnym sygnałem dla inwestorów zainteresowanych tym sektorem. Z kolei CDRL odnotowało wzrost o 2,50 proc., co oznacza, że jego akcje teraz kosztują 16,40 zł.

Wzrosty i spadki w sektorze galanterii skórzanej

W sektorze galanterii skórzanej, WITTCHEN zanotowało znaczący wzrost wartości swoich akcji o 3,47 proc., osiągając cenę 26,80 zł za akcję. To optymistyczny sygnał dla inwestorów zainteresowanych tą częścią rynku modowego. Mimo zmiennych wyników niektórych firm, branża modowa w Polsce nadal jest miejscem dynamicznego rozwoju i inwestycji. Warto zauważyć, że firmy takie jak WITTCHEN czy SILVANO zanotowały wzrost wartości swoich akcji odpowiednio o 3,47 proc. i 3,49 proc..

Dane te świadczą o tym, że mimo chwilowych trudności, rynek modowy nadal oferuje wiele możliwości dla inwestorów. Kluczowe jest jednak dokładne śledzenie najnowszych trendów i danych, aby podejmować świadome decyzje inwestycyjne.

Przeczytaj również: Malwina Wędzikowska o swoich ulubionych proejktach H&M Studio

Autor: Rafał Kowalczyk, zdjęcie główne: Pixabay

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES