noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
ubrania, second-hand

Które marki są najpopularniejsze w internetowych second-handach?

REKLAMA
noSlotData

Platformy do sprzedaży rzeczy z drugiej ręki w ostatnich latach zyskały na popularności. Niezależnie od tego, czy ktoś poszukuje mebli vintage czy sprzętów elektronicznych – wszystko można znaleźć w sieci. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak strony, na których można wystawić odzież. Teraz specjaliści zbadali, elementy garderoby jakich marek rządzą w internetowych second-handach.

Najpopularniejsze marki ubrań z drugiej ręki

Firma Savoo przyjrzała się rynkowi ubrań z drugiej ręki. Wzięła pod uwagę cztery popularne platformy z używanymi rzeczami i na ich podstawie przygotowała raport. Po sprawdzeniu stron Depop, eBay, Etsy i ASOS Marketplace okazało się, że to Nike jest najpopularniejszą marką w internetowych second handach. Na drugim miejscu znalazł się adidas, a podium zamknął Levi’s, który ma łącznie 309 059 produktów na czterech różnych stronach.

Kolejna pozycja należy do Zary (która jest najpopularniejszą marką w Depop). Następnie uplasował się Rolex. Przy okazji okazało się, że każdego miesiąca hasło “Rolex z drugiej ręki” jest wpisywane w Google średnio 9900 razy przez entuzjastów zegarków, którzy chcą zdobyć swój ukochany egzemplarz. Pierwszą dziesiątkę zamknęły marki: Victoria’s Secret (firma zajmuje pierwsze miejsce w kategorii najczęściej sprzedawanych marek w serwisie eBay), H&M, Polo Ralph Lauren, Swarovski oraz Louis Vuitton. Zainteresowaniem na platformach oferujących odzież z drugiej ręki cieszy się również ASOS, Chanel (2900 wyszukiwań w Google w miesiącu), Gucci, Puma i Burberry.

Zobacz także: Klasyk w szafie, czyli trencz Burberry. Jak odróżnić oryginał od podróbki?

Jak robić zakupy w sposób bardziej zrównoważony i opłacalny?

Autorzy raportu podzielili się także radami dotyczącymi tego, jak robić bardziej zrównoważone zakupy. Przede wszystkim poradzili, by nauczyć się samodzielnie naprawiać odzież. Dlaczego? Otóż po to, by nie wyrzucać ulubionego swetra, gdy zobaczymy w nim dziurkę i nie zastępować go nowym elementem garderoby. Warto przywrócić go do dawnej świetności, a tego, jak to zrobić można dowiedzieć się z samouczków na YouTube. Firma Savoo podpowiedziała także, że dobrym pomysłem jest “test 30 użyć”.

– Następnym razem, gdy zobaczysz modny przedmiot, który pragniesz dodać do swojego koszyka, zastanów się, czy założyłbyś go co najmniej 30 razy, zanim się go pozbędziesz. To świetny test, aby upewnić się, że świadomie myślisz o odpadach tekstylnych. Jednocześnie pomoże ci dobrze wykorzystać swoje pieniądze

– czytamy w raporcie.

Eksperci dodali także, że “zakupy to jedna z największych przyjemności w życiu”, jednak to nie znaczy, że wszystko, co kupujemy, musi być fabrycznie nowe. Można nabyć wysokiej jakości produkty w przystępnej cenie na platformach z rzeczami z drugiej ręki, takimi jak Vinted. Świetną inicjatywą jest też wypożyczanie odzieży na specjalne okazje, zamiast kupowania na jeden raz.

Przeczytaj również: Jakie państwa są najbardziej zrównoważone? Wiemy, gdzie panują najlepsze nawyki zakupowe

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES