Kobiety, z których warto brać przykład w 2019 roku

797
Priyanka Joshi na okładce "Vogue"

Ubiegły rok był dla wielu inspirujący i pracowity. Pokazał, jak płeć żeńska jest w stanie zjednoczyć siły, by walczyć o swoje prawa, racje i marzenia. Wśród tak wielu kobiet, które pokazały na co je stać, dziś wybraliśmy kilka z nich. Nieustraszone, przekraczające swoje granice i dążące  do celu. Oto kobiety sukcesu, które zawładnęły minionym rokiem.

Loujain Al- Hathlou

Loujain jest saudyjską aktywistką działającą na rzecz praw kobiet. Wspiera między innymi pomysł przyznania Saudyjkom możliwości robienia prawa jazdy. W tym roku, znalazła się wśród dziewięciu osób, które zostały zatrzymane za głoszenie swoich poglądów. Nie spodobały się one władzom Arabii Saudyjskiej. Aktywistki apelowały o zapewnienie większej wolności słowa oraz zakończenie dyktatury mężczyzn. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Amnesty International potwierdziło, że Loujain i inni przetrzymywani działacze, byli torturowani wstrząsami elektrycznymi, chłostani i molestowani seksualnie. Odwaga i siła, jaką wykazała się Loujain walcząc o prawa kobiet, stała się dla wielu ogromną inspiracją.

Sallie Krawcheck

Mówią o niej jako o najpotężniejszej kobiecie na Wall Street. Krawcheck jest dyrektor generalną i współzałożycielką Ellevest – cyfrowego doradcy inwestycyjnego, który zaprojektowano specjalnie dla kobiet. Sallie otwarcie mówi o tym, że według niej nie powinno być obszaru, który byłby zdominowany przez mężczyzn. Stanowcza, odważna i szczera. Taka jest autorka książki Own It: The Power of Women at Work.  Sama nie lubi o sobie mówić. Woli opowiadać o barierach, z jakimi spotykają się kobiety w inwestowaniu, niż o tym, jak sama zaczęła działać. To właśnie między innymi dzięki niej kobiety dziś inwestują więcej nie tylko w Ellevest, ale generalnie zyskały większą wiarę w siebie i odwagę do inwestycji.

Huda Kattan

Jedna z najbardziej wpływowych influencerek urodowych na świecie. Huda to obecnie nie tylko właścicielka jednego z najbardziej popularnych kont na Instagramie, lecz również założycielka jednej z najgorętszych marek kosmetycznych – Huda Beauty. Zajmuje pierwsze miejsce na liście Influencer Instagram Rich List, a jej imperium ciągle się rozwija. W roku 2018, wraz ze swoją rodziną, rozpoczęła nagrania reality show Huda Boss. Kattan jest dowodem na to, że jeśli pozostaje się wiernym sobie i ciężko pracuje, to pasja może stać się bardzo dochodowym źródłem.

Mirai Nagasu

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 wykonała potrójnego axla (skok krawędziowy). Mirai jest pierwszą w historii Amerykanką oraz trzecią kobietą na świecie  w zawodach olimpijskich, która tego dokonała. Trzykrotna medalistka Mistrzostw Czterech Kontynentów oraz siedmiokrotna medalistka US Nationals. Dwudziestopięciolatka pokazała, że należy wykraczać poza strefę naszego komfortu, wyznaczać sobie cele i dawać z siebie wszystko, by je osiągnąć. 

Priyanka Joshi

Znalazła się na liście najbardziej wpływowych kobiet 2018 roku według magazynu „Vogue”.  Ma 29-lat, a już jest doświadczonym naukowcem. Prowadzi badania nad chorobą Alzheimera i zwyrodnieniowymi chorobami mózgu. Stworzona przez nią biblioteka małych molekuł jest podstawą do rozpoczęcia programu odkrywania leków na Uniwersytecie w Cambridge. Indyjska badaczka znacznie przysłużyła się rozwojowi medycyny. Dzięki swojej zawziętości i poświęceniu udało jej się osiągnąć ogromny sukces.

>>>Przeczytaj również: #Career Monday: Zbliżam się do 30-stki. Czy na nowy zawód i sukces może być już za późno?