noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
najczęściej podrabiane marki

10 najczęściej podrabianych marek! – Kto znalazł się w zestawieniu?

REKLAMA
noSlotData

Zmorą wielu konsumentów od lat są wszechobecne podróbki. W dobie zakupów na portalach typu Aliexpress, bardzo łatwo można natrafić na pozornie oryginalne towary, zachęcające wyjątkowo niską ceną. Co ciekawe, już nie tylko dobra luksusowe fałszuje się na szeroką skalę. Jakie firmy znajdują się w pierwszej dziesiątce najczęściej podrabianych? Sprawdźcie!

Rolex

Szwajcarska marka zegarków, zachwyca ponadczasowością, elegancją i jakością od 1905 roku. Nic dziwnego więc, że wielu pragnie posiadać chociażby podobny zegarek w swojej kolekcji. Niekażdy jednak jest w stanie przeznaczyć kilka, a nawet kilkanaście tysięcy euro na jego zakup. Według badań, ilość wyszukiwań fałszywych towarów Rolex wyniosła ponad 228 tysięcy w przeciągu ostatnich miesięcy. Z tej sytuacji korzystają i wysuwają ‘pomocną’ dłoń sprzedawcy podróbek. Za kilkakrotnie mniejszą sumę proponują duplikaty zegarków, które to w większości przypadków dorównują oryginałom jedynie w wyglądzie z daleka…

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MUNICHWRISTBUSTERS (@munichwristbusters)

Nike

Najpopularniejsza firma produkująca odzież i obuwie sportowe również dominuje na rynku podróbek. Popularność nie skreśla dostępności w sklepach i na stronach Internetowych, również cenowo. Oryginalne towary Nike możemy kupić w bardzo przystępnych cenach w niemal każdym miejscu na świecie. Wytwórcy podróbek nie zaprzestają jednak na produkcji najpopularniejszych modeli obuwia, najczęściej łudząco przypominających oryginały.

Louis Vuitton

Francuski dom mody, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Sława ma jednak swoje plusy, jak i minusy. Dzięki swojej renomie, marka LV zdobyła swoich fanów także wśród wytwórców podróbek. Widzący popyt na dobra luksusowe, które również swoimi cenami nie dają możliwości zakupu każdemu, twórcy i sprzedawcy na światową skalę produkują torby jak i akcesoria marki. Jednakże jak można przewidzieć, wszelkie sfałszowane towary Louis Vuitton charakteryzują się najczęściej gorszą jakością jak i często wyglądem.

Yeezy

Marka sygnowana nazwiskiem Kanye’go Westa od początku swojego istnienia stała się rajem dla streetwear’owców jak i fałszerzy. Pierwsze projekty butów, które wyprzedawały się od razu dropie, z czasem zalały Internet, jednak w formie tańszych podróbek. Tak też zostało do dzisiaj. Wszelkie nowe rodzaje butów jak i akcesoriów Yeezy w zawrotnym tempie zostają kopiowane i sprzedawane. W ciągu kilku miesięcy, podróbek Yeezy w Internecie wyszukano ponad 37 tysięcy razy.

Adidas

Wspominając Yeezy, należy także wymienić firmę-matkę jaką jest Adidas. W tym przypadku, sportowemu gigantowi również obrywa się na rynku podróbek. Sytuacje można łatwo porównać do produktów Nike, ponieważ są one równie dostępne na szeroką skalę, a ich ceny najczęściej wahają się w graniach dość rozsądnych. Podrabiane są głównie najpopularniejsze modele, oraz tak jak w Yeezy, produkty, które znikają z półek zaraz po wypuszczeniu ich na rynek.

Gucci

Kolejny, luksusowy dom mody, który dzięki swojemu prestiżowi zebrał wokół siebie liczne grono fałszerzy. Gucci od lat zachwyca detalami, wykończeniem a także jakością swoich produktów. Większości z tych aspektów brakuje podróbkom. W Internecie bardzo łatwo natrafić na sfałszowane duplikaty przede wszystkim torebek włoskiej marki. Podobnie jak w przypadku reszty, podrobione towary wyglądają dobrze jedynie na zdjęciach.

Crocs

Kolejna marka na naszej liście, której nie zaliczamy do grona luksusowych. Piankowe chodaki stały się nieodzownym elementem naszej codzienności, przede wszystkim od rozpoczęcia się pandemii. Wygodne, o charakterystycznym wyglądzie niestety także doczekały się swoich podróbek. Ciekawym faktem jest, że obuwie od Crocs łatwo możemy odnaleźć w sklepach i Internecie w cenach rozpoczynających się od 100 złotych. To jednak nie zapobiegło aż 25 tysiącom wyszukiwań internetowych podróbek butów.

Burberry

Brytyjska firma swoim reprezentatywnym wzorem w kratę stała się kolejną ofiarą fałszerzy. Wzór znany na całym świecie, jest niestety łatwy do podrobienia a także ciężki do rozróżnienia od oryginalnego. Wielu konsumentów szukających autentycznych towarów Burberry, bardzo często łapie się na nieświadomym zakupie podróbek. W tym przypadku, należy pamiętać o korzystaniu ze sprawdzonych witryn internetowych oraz sklepów stacjonarnych.

Ray Ban

Jedna z najpopularniejszych marek okularów na świecie. Kiedyś kojarzona z jakością i niższego sortu prestiżem, dziś jedynie łączona ze straganami w nadmorskich kurortach. W przypadku Ray Ban’ów ciężko jest odróżnić oryginał od podróbki. Głównym aspektem jest najczęściej miejsce zakupu. Fałszerze przez lata zdążyli podszlifować swój fach i w dużej mierze sprzedawane podróbki nie różnią się znacząco od autentyków.

Chanel

Francuski dom mody jest kojarzony od lat z luksusem najwyższego sortu. Nie dziwi więc fakt o podrabianiu (głównie torebek) na szeroką skalę. Zawrotne ceny, rozpoczynające się od kilku tysięcy euro nie pozwalają każdemu na zakup wymarzonej ‘chanelki’. Podobnie jak z zegarkami Rolexa, fałszerze tworzą pozornie identyczne towary i sprzedają je po kilkukrotnie niższej cenie. Oryginalne torby Chanel zawierają jednak wiele bardzo charakterystycznych detali, dzięki którym można odróżnić jest od podróbek.

>>>Czytaj także: Plaga podróbek – jak odszukać perełkę?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES