10 trendów na zimę

Trendy na zimę – 10 kluczowych prognoz odzieżowych 2021/22

Gdy sezon jesienny wraz ze swoimi trendami zawładnął już ulicami, zima powoli pragnie nam o sobie przypomnieć! Wszystko za sprawą coraz to chłodniejszych dni, kiedy częściej sięgamy już do szaf po rękawiczki i czapki. Jakie trendy na zimę będą dominowały w nadchodzącym okresie? Czy wciąż kurczowo będziemy trzymać się futer i puchówek? Sprawdźcie sami!

Skórzane trendy na zimę

Skórzane kurtki i trencze w pierwszej kolejności kojarzą nam się z okresem jesiennym. Tym razem jednak projektanci zachęcają nas do sięgania po skórę także na zimę. Mowa nie tylko o okryciu wierzchnim, lecz przede wszystkim o obcisłych sukienkach, czy spodniach. Marki z najwyższej półki lansują skórzane kreacje od stóp do głów! Dlaczego by nie spróbować?

Trendy sezon na narty

Zima dla wielu kojarzy się z upragnionymi feriami i wyjazdami na narty. Odpowiedzią projektantów na zapotrzebowania, a także preferencje konsumentów są stroje pozornie ściągnięte prosto ze stoków narciarskich! Kto nie chciałby kupić zestawu puchówki wraz ze spodniami w najgorętszych kolorach tego sezonu, przede wszystkim z dodatkiem ekofutra lub przesadzonych wzorów?

Prognozy na zimę? Geometria!

Ten rok zdążył zawładnąć odważne połączenia kolorystyczne jak i wzorzyste. Na zimę trend ten się nie zmieni. Będziemy stawiać w szczególności na wzory geometryczne, w połączeniu z miksem kolorów. Odważne kreacje bez wątpienia zachwycą jak i zaskoczą przy świątecznym stole!

Spódnica czy spodnie na zimę

Odpowiedź jest prosta – i to i to! Największe światowe pokazy zaprezentowały połączenia spódnic i spodni w różnych formach. Długa sukienka i dopasowane spodnie garniturowe? Krótka spódnica oraz leginsy do połowy łydki? Zestawiaj jak chcesz! Niebanalne połączenie z pewnością pobudzi do życia każdą stylizację.

Rękawiczki nie tylko na mróz

Rękawiczki wraz z maseczkami wkroczyły nagle do naszego życia wraz z rozpoczęciem się pandemii. Na zimę jednak oprócz rękawiczek jednorazowych stawiamy na ciepło naszych dłoni. Projektanci w tym roku proponują nam rękawiczki kolorowe, z niestandardowych materiałów jak również nieprzeciętnej długości. Co, jak nie długie, satynowe lub skórzane rękawice bez wątpienia dopełni nasze kreacje?

Futra nie zostaną w szafach

Odpowiadając na zadane wyżej pytanie… Wciąż będziemy nosić futra! Nieodzowny element garderoby zimowej także w tym sezonie będzie dominował na ulicach. Tym razem najpopularniejszymi modelami będą krótkie futra podkreślające figurę, jak i proste płaszcze sięgające aż do ziemi. Która z opcji jest bliższa naszym sercom? Przekonamy się z pewnością już niebawem.

Prześwity powracają jako trendy na zimę

Dziergane, prześwitujące sukienki nosiliśmy przez całe lato. Jeden z najciekawszych trendów tego roku nie opuszcza nas jednak na zimę! W połączeniu z grubszymi materiałami, dodanie cienkich, przebijających elementów idealnie dopełnia stylizacje zimowe. Mogą to być spódnice, jak i golfy a także sukienki. Decyzja leży w naszych rękach!

Zima bez czapek z pomponem?

Nikogo nie zaskakuje dbanie o ciepło w głowę podczas zimowych miesięcy. W tym sezonie jednak stawiać będziemy już nie tylko na czapki. Na wielu wybiegach mogliśmy zobaczyć różne formy nakryć głowy idealne jako zastępstwo dla typowych uszatek. Naciągnięty materiał, dodatkowy kaptur, lub czepek na całą głowę. Trendy na zimę dają nam możliwość wyboru postaci nakrycia jak i materiału, a także wzoru.

Rozświetlenie przede wszystkim

Obecny od kilku sezonów trend na błyskotki zostanie z nami na dłużej. W zbliżającym się sezonie będziemy jednak ubierać świecącą i mieniącą się odzież nie tylko na wielkie wyjścia! Cekiny do jeansów jak i brokat pod trenczem. Ulice tej zimy będą zdecydowanie rozświetlone.

Trendy na zimę – zderzenie kolorów

Wyraziste kolory również nie pozostaną w szafach. Sezon kojarzony przede wszystkim z szarością i czernią, na pokazach został zaprezentowany poprzez niebanalne połączenia kolorów. Fiolet z żółcią? Kobaltowy z zielonym? Róż z czerwienią? Warto zaryzykować! To kluczowe trendy na zimę! Po dwóch latach pandemii, potrzeba włączenia kolorów na nowo do naszego życia jest niemal wymagana.

>>>Czytaj także: Farfetch łączy siły z Richemont! Czy powstanie nowa platforma modowa?

Newsletter

FASHION BIZNES