noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Ekspozycja w salonie VRG garnitury męskie

Zmiany w zarządzie VRG. Mateusz Kolański na czele spółki

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Rada nadzorcza VRG, spółki specjalizującej się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji biżuterii oraz kolekcji mody dla kobiet i mężczyzn, powołała nowy zarząd na kolejną wspólną kadencję. 

Na stanowisko prezesa rady nadzorczej powołano Mateusza Kolańskiego, który od 28 listopada 2023 r. pełni funkcję prezesa spółki. W skład zarządu weszli również Marta Fryzowska, Łukasz Bernacki i Michał Zimnicki, którzy objęli stanowiska wiceprezesów. Początek kadencji rozpoczął się z chwilą zakończenia obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki, zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok obrotowy 2023.

Kim jest prezes rady nadzorczej spółki VRG?

Mateusz Kolański, prezes spółki VRG, to prawnik, menedżer i specjalista dziedziny marketingu. Mateusz Kolański ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim w 2013 roku, zdobywając wiedzę z zakresu prawa. Następnie kontynuował rozwój swojej edukacji w Szkole Głównej Handlowej, gdzie w 2014 roku specjalizował się w marketingu i strategiach marketingowych. Dodatkowo, w latach 2015-2016, ukończył studia podyplomowe również w Szkole Głównej Handlowej – Akademia Spółek, pogłębiając swoją wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami.

W 2014 roku rozpoczął aplikację adwokacką, aż do uzyskania uprawnień zawodowych adwokata. W 2022 roku podjął studia MBA w Szkole Głównej Handlowej, które ukończył w 2024 roku uzyskując dyplom Master of Business Administration.

Jego kariera zawodowa obejmuje różnorodne doświadczenia, począwszy od pracy jako przedstawiciel handlowy w Jutrzenka S.A., poprzez marketing w tej samej firmie, aż do pomocy prawnej w Impel S.A. oraz paralegal w kancelarii prawniczej Dewey & LeBoeuf Grzesiak s.k. Kolejne lata spędził jako pomoc prawna w Colian S.A. i aplikant adwokacki w Kancelarii Adwokackiej Leszka Zgutki.
Od stycznia 2015 roku do listopada 2023 roku był członkiem Zarządu w iPrawnicy Sp. z o.o., a od lutego 2016 roku do listopada 2023 roku pracował w Colian sp. z o.o., pełniąc funkcje prawnika, prokurenta oraz doradcy Zarządu. 

W Radzie Nadzorczej VRG S.A. zasiada od stycznia 2021 roku. Od czerwca 2021 do listopada 2023 roku pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej VRG S.A. 28 listopada 2023 roku został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu VRG S.A. Od grudnia 2023 roku Mateusz Kolański pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej w spółce zależnej DCG S.A.

VRG – o spółce

VRG (Vistula Retail Group) to firma z wieloletnią historią, sięgającą 2000 roku. Od początku działalności spółka koncentruje się na funkcji “operatora” marek, projektanta odzieży i dystrybutora na rynku detalicznym. Aktualna pozycja VRG to efekt wieloletniej strategii rozwoju opartej na fuzjach i przejęciach. W ciągu ostatnich lat spółka połączyła się z Wólczanką SA, przejęła Galerię Centrum Sp. z o.o. oraz zrealizowała fuzję z W. Kruk SA. Celem tych działań było stworzenie wokół Vistula Group silnej grupy kapitałowej skupiającej znane polskie marki modowe, jubilerskie i luksusowe.

Spółka konsekwentnie rozwija własną sieć sprzedaży detalicznej, która obecnie liczy ponad 270 sklepów o łącznej powierzchni sprzedażowej ok. 25 tys. mkw. W 2023 roku skonsolidowane przychody VRG osiągnęły poziom 1,3 mld zł. 

Przeczytaj również: DM BOŚ podniósł cenę docelową akcji CCC

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

VRG

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES