H&M innovation stories

Nowa kolekcja H&M Innovation Stories zachwyca zdobieniami pochodzącymi w 100% z recyklingu

H&M z dumą prezentuje swoją najnowszą kolekcję z z serii Innovation Stories, ofertę w stylu lat sześćdziesiątych, która skupia się na bardziej zrównoważonym zdobieniu. Ręcznie robione sukienki mini błyszczą dzięki cekinom, kryształkom i koralikom pochodzącym w 100% z recyklingu. Kolekcja H&M Innovation Re-Enchantment Design Story ma swoją premierę dzisiaj – 23 marca.

Zaprojektowana, by naśladować błyszczącą magię naturalnie występujących kryształów i minerałów. Kluczowe elementy to seria mini sukienek, w dwóch szmaragdowo-zielonych i cytrynowo-żółtych kolorach wykonanych z przetworzonego poliestru i wzmocnionych cekinami wykonanymi z przetworzonych plastikowych butelek PET oraz kryształkami i koralikami wykonanymi z plastikowych półek i pudełek z recyklingu. Perłowobiała sukienka zdobiona sukienka mini jest tworzona z mieszanki lnu i wiskozy, przy użyciu identyfikowalnej wiskozy Livaeco by Birla Cellulose™ pochodzącej z certyfikowanych, zrównoważonych źródeł.

H&M Innovation Stories, mat. prasowe

W tej kolekcji chcieliśmy skupić się na postępie, jaki H&M poczynił w zakresie ozdób z materiałów pochodzących z recyklingu. Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, zawsze ważne jest, aby przyjąć długoterminową perspektywę, a jednocześnie domagać się zmian. Zwiększenie zawartości cekinów, koralików i kryształków pochodzących z recyklingu do 100% w tej kolekcji to lata ciężkiej pracy i współpracy między wieloma zespołami w H&M i wiemy, że będzie to miało duży wpływ na przyszłe kolekcje

– mówi Ann-Sofie Johansson, doradca kreatywny w H&M.

Dżinsowe elementy wykończone kryształkami z mieszanki bawełny organicznej i pochodzącej z recyklingu tworzą uliczny kontrapunkt. Ofertę uzupełnia para wyrazistych butów na platformie z mieszanki organicznego jedwabiu i wiskozy, wykonanej z wiskozy LENZING™ ECOVERO™ pochodzącej z odnawialnych źródeł drewna, oraz odważna biżuteria o lekko surrealistycznych kształtach, wykonana z mosiądzu pochodzącego z recyklingu.

Ta kolekcja celebruje cud świata natury dzięki pięknie zdobionym stylizacjom zaprojektowanym, by zachwycać. Nie tylko są olśniewające z modowego punktu widzenia, ale stanowią kamień milowy w dziedzinie zdobień pozyskiwanych w sposób bardziej zrównoważony, coś, nad czym ciężko pracowaliśmy przez ostatnie osiem lat”

– mówi Ella Soccorsi, projektantka asortymentu.

Czym jest H&M linia Innovation Stories?

Koncept Innovation Stories został wprowadzony na rynek na początku 2021 roku i obejmuje serię tematycznych kolekcji poświęconych promowaniu bardziej zrównoważonych materiałów, technologii i procesów produkcyjnych. Poprzednie tematy obejmowały modę przyjazną zwierzętom i alternatywy dla materiałów pochodzenia zwierzęcego, strategie General Information projektowania w obiegu zamkniętym i tkaniny, które powstają z odpadów, a także bardziej zrównoważone metody pracy z kolorem. Koncept idzie w parze z usługą wynajmu odzieży H&M. Program wynajmu działa obecnie w czterech sklepach w Sztokholmie, Berlinie, Londynie i Amsterdamie.

Zdjęcie główne: mat. prasowe

Przeczytaj też: Stella McCartney zaprezentowała pierwszą na świecie odzież wykonaną z roślinnych cekinów

Tagi

H&M

Newsletter

FASHION BIZNES