MORE, czyli wolność, kolor, luz i dużo więcej

351
Mat. prasowe

MORE to polska marka kolorowych skarpetek, stworzona dla ludzi, którzy mają swój styl i swoje wartości. To marka dla tych, którzy nie boją się wyzwań, mają dystans do siebie i żyją po swojemu – czasem idą z wiatrem, a czasem pod wiatr. Bo nie chodzi o to, by dla samej zasady łamać schematy. Chodzi o to, by być szczęśliwym będąc tu i teraz.

O początkach, inspiracjach i kreatywnej produkcji rozmawiamy z Anną Redzicką, założycielką MORE, która rodzinny biznes zamieniła w kolejne sukcesy.

Mat. prasowe

Jak narodził się pomysł na markę?

Produkcji skarpetek przyglądam się już 25 lat, czyli prawie całe moje życie. To od tylu lat moi rodzice w Łowiczu pod Łodzią prowadzą firmę Steven produkującą skarpetki dla całej rodziny. Szczęśliwie mogę przyznać, że wybór drogi zawodowej w pewnym momencie był dla mnie oczywistością. Po skończonych studiach rozpoczęłam pracę w rodzinnej firmie. Wraz ze mną do zespołu dołączyło kilka nowych osób. Mieliśmy pomysły, zapał i energię. To zaowocowało powstaniem nowych projektów.

Udało nam się stworzyć kolorowe skarpetki w odważne wzory dla kobiet i mężczyzn. Kilka lat temu ten trend w Polsce dopiero zaczynał się rozwijać. Od początku widzieliśmy w nim ogromny potencjał. A ponieważ nowa linia skarpetek różniła się od tradycyjnych produktów naszej rodzinnej firmy, postanowiliśmy zbudować MORE, markę kolorowych skarpetek. Od razu założyliśmy, że MORE to będzie coś więcej – nie tylko świetna jakość i polska produkcja, ale także kolor i energia, jednak bez nadmiernej „spinki”. Uważamy, że życie generalnie jest fajne, a żeby być szczęśliwym, wystarczy być sobą. Po prostu.

Jak przebiega proces produkcji produktów MORE? Czy skarpetki są całościowo produkowane w Polsce?

Tak, nasze skarpetki od początku do końca powstają w Polsce. Proces ich produkcji składa się z kilku etapów. Oczywiście pierwszym z nich jest pomysł – pomysł na nowy wzór, pomysł na nowy model skarpetki. Graficzne przedstawienie projektu, a następnie praca nad prototypem skarpetki, czyli m.in. wybór odpowiednich kolorów jest dla nas bardzo ważny. Na tym etapie staramy się dopracować każdy szczegół.

Następnie przechodzimy do etapu produkcji, która tak jak wspominałam, odbywa się w Polsce. Ciekawostką może być fakt, że nowoczesne maszyny produkują jedną skarpetkę w niecałe 4 minuty. Gotowy produkt przekazywany jest dalej do prasowania, metkowania i pakowania. Każda para skarpetek MORE powstaje od początku do końca u nas, pod naszym „okiem”.

Mat. prasowe

Skąd czerpiecie inspiracje na wzory? Kto projektuje skarpetki More?

Źródeł inspiracji mamy wiele. Na bieżąco śledzimy światowe trendy w modzie i designie, jednak naszą największą inspiracją są ludzie, którzy noszą nasze skarpetki oraz ich styl życia. Niemal każdego dnia dostajemy prośby dotyczących stworzenia skarpetek według czyjegoś pomysłu. Ludzie proszą nas, byśmy zrobili skarpetki z psami, rowerami, rzadkimi gatunkami roślin, a ostatnio także z książkami i… krowami. Wszystkie pomysły są świetne, niektóre z nich realizujemy, część czeka na swoją kolej.

W tym roku MORE obchodzi piąte urodziny. Stwierdziliśmy, że to dobra okazja, by do projektowania skarpetek zaprosić osoby, które może nie zajmują się tym na co dzień, ale mają mnóstwo świetnych pomysłów. Jeszcze do końca maja można nadsyłać projekty skarpetek na nasz urodzinowy konkurs. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 3 tysięcy złotych, ale także wielka satysfakcja, ponieważ najlepsze wzory skarpetek zostaną wyprodukowane i wejdą do sprzedaży. Wszystkie informacje odnośnie konkursu można znaleźć na stronie www.morefashion.pl/konkurs

Gdzie można kupić Wasze produkty?

Przede wszystkim w naszym sklepie online www.morefashion.pl. Skarpetki MORE są także dostępne w wybranych hurtowniach i sklepach stacjonarnych w Polsce, można je także kupić w Kanadzie, USA i na Litwie.

Mat. prasowe

Z okazji swoich 5. urodzin marka MORE ogłosiła konkurs na projekt mini kolekcji skarpetek. Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna (3 tysiące złotych), ale także wielka satysfakcja, ponieważ najlepsze wzory skarpetek zostaną wyprodukowane i wejdą do sprzedaży.

Hasło główne konkursu to „Celebracja”. – Czekamy na projekty, które będą nawiązywać do tego hasła – mówi Anna Redzicka z MORE. – Traktujemy je jednak szeroko, bo pomimo że celebracja nawiązuje do piątych urodzin marki, naszym zdaniem celebrować można wiele: od codzienności, przez dobre jedzenie i piękne przedmioty, po chwile spędzone z bliskimi osobami.

Konkurs ma charakter otwarty. Przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać 3 do 5 autorskich wzorów skarpetek.

W konkursie zostaną przyznane trzy nagrody:
I miejsce: 3 tys. zł + produkcja mini kolekcji skarpetek + zapas skarpetek MORE
II miejsce: 2 tys. zł + zapas skarpetek MORE
III miejsce: 1 tys. zł + zapas skarpetek MORE

Jak zgłosić swoją pracę?
1. Wyślij swój projekt w formacie .pdf /.jpg w dobrej rozdzielczości – 3 do 5 wzorów skarpetek.
2. Załącz opis, max. 500 znaków – odpowiedz na pytanie o inspirację do stworzenia kolekcji.
3. Dodaj skan oświadczenia o przystąpieniu do konkursu (oświadczenie jest załącznikiem do regulaminu).
4. Wyślij zgłoszenie na: konkurs@morefashion.pl

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 maja. Ogłoszenie wyników nastąpi do 15. czerwca.
Regulamin i zasady konkursu dostępne są na stronie www.morefashion.pl/konkurs

 

Przeczytaj także: RANKING SEE BLOGGERS: najbardziej wpływowi influencerzy w Polsce