Blask białych topazów i finezja detalu w nowych kolekcjach YES. Ta biżuteria przykuwa uwagę!

Ku niezadowoleniu wielu osób nadszedł chłodniejszy sezon. Można jednak rozchmurzyć jesienne dni, dzięki odpowiednim dodatkom i biżuterii z dobrą energią. W swoich nowych kolekcjach marka YES zamknęła światło poranka w szlachetnym blasku topazów, a także wprowadziła w stan ukojenia, poprzez precyzyjne elementy nawiązujące do tradycji rękodzieła.

Fenomen marki YES

Bez wątpienia YES to jedna z najbardziej popularnych w Polsce firm biżuteryjnych. Założyli ją w 1981 roku Magdalena i Michał Kwiatkiewiczowie oraz Krzysztof Madelski. Dziś, oprócz strony internetowej, marka posiada także blisko 200 salonów stacjonarnych w całej Polsce, w których można kupić kolekcje tworzone przez najlepszych polskich projektantów. Z YES na stałe współpracują m.in. Magdalena Dąbrowska i Katarzyna Bukowska, które niedawno w szczegółowym wywiadzie opowiedziały nam o swojej pracy.

– To jest tak różnorodna dziedzina… Świat biżuterii jest niezwykle bogaty w tematy z mnóstwem specjalizacji. Każdy warsztat ma swoje techniki. Pełno jest historii powstania marek jubilerskich, doboru kamieni. Tu nie można się nudzić

– mówiła Magdalena Dąbrowska w naszej rozmowie.

Zobacz także: Projektantki YES o tworzeniu kolekcji biżuterii. “Trendy są kierunkowskazem, ale nie wyznacznikiem”

Kolekcja Daylight

Potwierdzeniem słów projektantki jest ponadczasowa kolekcja Daylight. Jej bohaterem został topaz, nazywany również królewskim kamieniem. Skąd takie określenie? Otóż kamień ten od wieków towarzyszył władcom i wykorzystywany był do zdobienia klejnotów koronnych. Miał przynosić im bogactwo, pomyślność, zaszczyt, uznanie oraz chwałę. Do dziś traktuje się go jako amulet, który symbolizuje moc i siłę, ożywia umysł oraz pomaga rozwiązać trudne i skomplikowane sprawy. Kojący topaz ma także wnosić w życie spokój, harmonię i dobrą fortunę.

kolekcja Daylight

W kolekcji Daylight kamień ten jest osadzony w złocie, dzięki czemu promienieje niesamowitym blaskiem. Można go znaleźć w prostych, lecz niezwykle eleganckich naszyjnikach, bransoletach, zawieszkach oraz pierścionkach. Te wyraziste propozycje sprawdzą się zarówno podczas stylowych wydarzeń, jak również na co dzień dodając charakteru klasycznym lookom. Jak twierdzi marka, dzięki tej biżuterii “rozpalisz swoje wewnętrzne światło, które będzie prowadzić Cię przez codzienne przeszkody i pomoże pokonać wszelkie trudności“.

kolekcja Daylight

Kolekcja Bliss

Całkiem odmienną linią jest limitowana kolekcja Bliss nawiązująca do techniki szydełkowania. Biżuteria, charakteryzująca się delikatnymi i niezwykle precyzyjnymi detalami, to efekt współpracy YES z pracownią Frou-Frou. Eteryczne sploty w finezyjny sposób łączą złoto i srebro. Te autorskie propozycje to małe dzieła sztuki, które nie pozwalają na przejście obok nich obojętnie.

kolekcja Bliss

Kolczyki, bransoletki i wisiorki z kolekcji Bliss mają wprowadzać w stan ukojenia, a także inspirować do zwolnienia tempa oraz poczucia błogiego spokoju. Wszystko przez wzgląd na motyw szydełkowania, które przecież korzystnie wpływa na samopoczucie, pozwala zwolnić tempo i zatroszczyć się o siebie. Artyści każdy element wykonali ręcznie – niejednokrotnie z setek metrów nici. Nawiązali w ten sposób do tradycji rękodzieła, ale przetworzyli je w oryginalny i nowoczesny sposób.

kolekcja Bliss

Newsletter

FASHION BIZNES