noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Beyonce Renaissance Tour - ile kosztowały kreacje gwiazdy? mat. prasowy trasy „Renaissance World Tour” / Live Nation / pgenarodowy.pl

Beyonce Renaissance Tour. Ile kosztowały koncertowe kreacje królowej popu?

REKLAMA
noSlotData

Rennaisance Tour to trasa koncertowa Beyonce, która podbiła serca fanów artystki na całym świecie. Szacuje się, że zysk ze wszystkich – amerykańskich i europejskich – koncertów może sięgnąć nawet 300 milionów dolarów, czyli około 1,2 miliarda złotych. Piosenkarka zachwyciła nie tylko wybitnym głosem i tańcem, ale również kreacjami, które robiły ogromne wrażenie. Co podczas występów miała na sobie artystka i jaki był koszt jej stylizacji?

Beyonce – kto stoi za koncertowymi kreacjami artystki?

Za stylizacje artystki na międzynarodowej trasie odpowiadają Shiona Turini, KJ Moody i Julia Sarr-Jamois.

Shiona Turini – stylistka, konsultantka i kostiumografka. Współpracowała z największymi markami (np. Dior, Nike, Oscar de la Renta), redakcjami modowymi (m.in. Cosmopolitan, Teen Vogue czy W Magazine), platformami telewizyjnymi (Amazon Prime, HBO) i artystami (np. Solange Knowles i SZA). Z samą Beyonce natomiast po raz pierwszy pracowała kilka lat temu przy teledysku do utworu “Formation”.

K.J. Moody zarówno z modą, jak i z Beyonce kontakt miał od małego. Jego ciocia to bowiem Tina Knowles, mama królowej popu, która na początku kariery piosenkarki projektowała kostiumy dla niej i dla zespołu Destiny;s Child.Dziś K.J. robi karierę jako stylista, współpracując z artystami i redakcjami modowymi.

Julia Sarr Jamois karierę zaczynała jako modelka, a dziś jest już bardzo wpływową osobą w świecie mody i pierwszą czarnoskórą dyrektor do spraw mody w Vogue. Jej twórczość była prezentowana na łamach wielu prestiżowych tytułów, a jej charakterystyczny styl stał się jej znakiem rozpoznawczym

Wszystkie kreacje, które piosenkarka włożyła podczas koncertów pochodziły od największych projektantów i domów mody, jak choćby Loewe, Gucci, Fendi czy Alexander McQueen.

David Koma, projektant, w którego kreacji również wystąpiła Beyonce, w rozmowie z Harpers Bazaar UK powiedział: “
Dla nas, projektantów, to nie tylko niesamowita szansa na wyeksponowanie swojej twórczości, ale także wspaniały kulturalny moment, w którym możemy być częścią”. Koma, który z artystką współpracował już wielokrotnie, dodał również, że sama Queen B jest zaangażowana i czuwa nad wszystkimi detalami.

Renaissance Tour – ile kosztowały kreacje artystki?

Konkretne kwoty poszczególnych kreacji nie są oczywiście podane do wiadomości publicznej. Wiedząc jednak, od kogo pochodzą, można oszacować – mniej więcej – ile mogły być warte. Warto podkreślić, że strojów nie znajdziemy w regularnej ofercie, wszystkie zostały wykonane specjalnie dla Beyonce.

Loewe

Ceny spodni w obecnej kolekcji marki sięgają 18 tysięcy złotych, a w przypadku sukienek są to kwoty rzędu nawet 60 tysięcy złotych. Kreacje dla Beyonce powstawały w atelier we Francji i Hiszpanii. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Loewe kreacje mają łączyć w sobie elementy futuryzmu z teatralną erą disco. Do ich stworzenia wykorzystano m.in. kryształy, elementy drukowane w 3D czy lateks.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LOEWE (@loewe)

Ivy Park

To sportowa marka Beyonce, która jest dość przystępna cenowo. Najdroższy element nowej kolekcji kosztuje ok. 1400 złotych.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez IVY PARK (@weareivypark)

Carolina Herrera

Czerwoną kreację zaprojektował specjalnie dla Beyonce Wes Gordon, dyrektor kreatywny marki. Składała się z bluzy z kapturem, body i rajstop. Look uzupełniły diamentowe kolczyki. Najdroższa suknia z najnowszej kolekcji CH kosztuje ponad 40 tysięcy złotych.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez CAROLINA HERRERA (@carolinaherrera)

Iris van Herpen

Futurystyczna kreacja, od której nie da się oderwać wzroku jest kolejną współpracą holenderskiej projektantki z piosenkarką. Kreacje van Herpen kosztują od ok. 82 do nawet 408 tysięcy złotych.

Gucci

Siateczkowy kombinezon marki w zestawieniu z okularami od Tiffany & Co. i wielkim kapeluszem robił wrażenie. Najdroższe body na stronie Gucci kosztuje ok. 5,5 tysiąca złotych.

Mary Katrantzou

Sukienka Beyonce autorstwa greckiej projektantki inspirowana jest flakonem perfum. Najdroższa kreacja z nowej kolekcji Katrantzou to koszt ponad 30 tysięcy złotych.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mary Katrantzou (@marykatrantzou)

Alberta Feretti

Top i buty z pokruszonych kryształków w połączeniu z drapowaną spódnicą prezentowały się pięknie. Najdroższa suknia Feretti na jej stronie internetowej kosztuje ponad 7 tysięcy złotych.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alberta Ferretti (@albertaferretti)

Fendi

Ten look łączył w sobie elegancję, nowoczesność i sport. Kreacja była inspirowana twórczością ilustratora Antonio Lopeza. Najdroższa kreacja z obecnej kolekcji Ready To Wear kosztuje ponad 20 tysięcy złotych.

Rabanne

Suknia projektu dyrektora kreatywnego Paco Rabanne, a po zmianie – Rabanne, Juliena Dossena. Srebrne dyski pięknie odbijały światło, a cała kreacja prezentowała się zjawiskowo i nawiązywały do tradycji marki. Najdroższa kreacja z nowej kolekcji kosztuje blisko 22 tysiące złotych, a sukienka mini wykonana z podobnych, srebrnych dysków to koszt 14,5 tysiąca złotych.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Rabanne (@rabanne)

Alexander McQueen

Lśniący kombinezon z błyszczącym haftem w świetle reflektorów wyglądał zachwycająco. Najdroższa suknia z kolekcji ready to wear Alexandra McQueena to koszt ponad 66 tysięcy złotych.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Alexander McQueen (@alexandermcqueen)

Jacquemus

Jacquemus to jednen z najmodniejszych obecnie projektantów. Dla Beyonce stworzył sukienkę mini pokrytą lustrzanymi elementami, a także pasujące kozaki i rękawiczki. Projektant był tym bardziej poruszany, że pierwszy koncert Beyonce widział właśnie w Marsylii, 15 lat temu. Najdroższa suknia na stronie projektanta kosztuje ponad 21 tysięcy złotych.

David Koma

Look zaprojektowany specjalnie na tę trasę koncertową zachwycał w nawet najmniejszym szczególe. Najdroższa kreacja z nowej kolekcji projektanta kosztuje ok 38 tysięcy złotych.

Mugler

Kreacja była repliką projektu z 1995 roku, a tym samym hołdem dla twórczości projektanta. Połączyła ten element z body inspirowanego pszczołą (Bee) projektu Casey Cadwallader. Najdroższa kreacja z nowej kolekcji Mugler to koszt ok. 9 tysięcy złotych.

Coperni

Jeden z najbardziej spektakularnych strojów i momentów całego koncertu, wieńcząca całe show. Srebrne buty i peleryna wyglądały magicznie. Najdroższa kreacja z nowej kolekcji made to order Coperni kosztuje ok. 19 tysięcy złotych.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez coperni (@coperni)

Wszystkie kreacje były stworzone specjalnie do Beyonce i możemy się tylko domyślać, że koszt ich wykonania znacznie przewyższał ceny dostępne na stronie. Warto dodać, że wszystkie stroje robiły ogromne wrażenie i były wisienką na torcie spektakularnego show.

Przeczytaj również: Iga Świątek ambasadorką luksusowej marki samochodów. “Pasujemy do siebie”

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES