Ile Iga Świątek zarobiła w 2022 roku? Ta kwota robi wrażenie

W ostatnich dniach o Idze Świątek jest niezwykle głośno. 21-letnia tenisistka wzięła udział w French Open i po raz drugi w karierze wygrała turniej rozgrywany na kortach Rolanda Garrosa. Polka nie tylko zdobyła swój kolejny wielkoszlemowy tytuł, ale także zarobiła gigantyczne pieniądze.

Nagroda za wygraną w Roland Garros 2022

W sobotę 4 czerwca Iga Świątek zmierzyła się z 18-letnią Amerykanką Cori Gauff w finale French Open. Polka pokonała młodszą o trzy lata zawodniczkę w dwóch setach. Wiadomo, że na korcie spotkały się po raz trzeci. Do pierwszego starcia tenisistek doszło w Rzymie w ubiegłym roku, natomiast do drugiego kilka miesięcy temu na turnieju w Miami. Oba te mecze również wygrała Iga Świątek.

Zaraz po swoim sobotnim zwycięstwie 21-latka w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN wyjawiła, że marzy teraz, by trochę odpocząć. Mówiła: “Potrzebuję tego. Zespół tego potrzebuje, bo byli ze mną bez przerwy przez cały sezon. Prawda jest taka, że nic mnie nie goni, mam dużo punktów, mogę sobie pozwolić na ominięcie mniejszego turnieju, ale na Wimbledon na pewno będę gotowa”. Iga Świątek może sobie pozwolić nawet na niezwykle luksusowe wakacje, ponieważ na turnieju wygrała pokaźną sumę – 2,2 mln euro, czyli ponad 10 milionów złotych. Do pokonanej zawodniczki powędrowała z kolei połowa tej kwoty.

Przeczytaj również: Sheryl Sandberg odchodzi z Facebooka. Poznajcie historię tej wpływowej kobiety w amerykańskim biznesie

Iga Świątek – zarobki w 2022 roku

Idze Świątek jeszcze nigdy wcześniej nie udało się wygrać na korcie tak dużej sumy. Dotychczas najwięcej zainkasowała po triumfie w Roland Garros w 2020 roku, bo 1,7 miliona euro. A ile trafiło na jej konto w obecnym roku? Otóż (już z ostatnią wygraną) w sezonie 2022 Polka zarobiła ponad 26 milionów złotych. Składają się na to też nagrody za poprzednie świetne wyniki: półfinały turnieju WTA w Adelajdzie i wielkoszlemowym Australian Open, a także za zwycięstwa w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz w Rzymie.

  • Women’s Tennis Association (WTA) 500 Adelajda: 75 tys. dolarów (ponad 300 tys. złotych)
  • Australian Open (Wielki Szlem): 895 tysięcy dolarów australijskich (2,57 miliona złotych)
  • WTA 500 Dubaj: 15,2 tysiąca dolarów (65 tys. zł)
  • WTA 1000 Doha: 380 tysięcy dolarów (ponad 1,52 miliona złotych)
  • Women’s Tennis Association 1000 Indian Wells: 1,23 miliona dolarów (ponad 5 mln złotych)
  • WTA 1000 Miami: 1,23 miliona dolarów (ponad 5 mln złotych)
  • WTA 500 Stuttgart: 93 tysiące euro oraz Porsche Taycan GTS Sport Turismo (426 tys. zł)
  • Women’s Tennis Association 1000 Rzym: 332 tysiące euro (1,5 miliona złotych)
  • French Open / Roland Garros (Wielki Szlem): 2,2 miliona euro (ponad 10 mln złotych)

Warto jednak wiedzieć, że zawodniczka dostaje kwoty pomniejszone o podatki. Niedawno ojciec Igi, Tomasz Świątek, w wywiadzie dla “Super Expressu” powiedział: “W Polsce na przykład ten podatek to 10 procent, ale w Stanach Zjednoczonych to już 30 procent. We Francji trzeba zapłacić nawet 45 procent podatku”.

Zobacz także: Ile podatku od wygranej będzie musiała zapłacić Iga Świątek?

Newsletter

FASHION BIZNES