Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu już nigdy nie doświadczysz poparzenia słońcem

238

A co jeśli możesz zadbać o bezpieczeństwo swojej skóry dzięki małemu plastrowi UV? Tego typu rozwiązanie zaproponowała firma La Roche-Posay. Dzięki plastrowi oraz aplikacji możliwe będzie monitorowanie swojej ekspozycji na słońcu. 

Plaster UV

Jak działa plaster UV?

Użytkownicy skanują plaster za pomocą aplikacji mobilnej PLASTER UV, która analizuje różne kwadraty z fotoczułymi barwnikami, aby w ten sposób określić poziom ekspozycji na promienie UV. Poprzez dobrze opracowany algorytm biorący pod uwagę dane użytkownika – fototyp, typ skóry, lokalizację i pogodę – aplikacja zapewnia podstawowe informacje na temat właściwego postępowania oraz odpowiedniej ochrony.

Biorąc pod uwagę wzrost zachorowań na czerniaka na świecie, konieczne jest, aby bezpieczne postępowanie na słońcu wdrażać już na wczesnym etapie życia – twierdzi prof. Passeron.

Ekspozycja na słońce, a zwłaszcza oparzenia słoneczne w okresie dzieciństwa i dojrzewania, mogą w dużej mierze wpływać na rozwinięcie się czerniaka nawet wiele lat później. Jeśli ulegniemy oparzeniu słonecznemu nawet pięć razy przed upływem 20 rokiem życia, ryzyko rozwinięcia się czerniaka zwiększa się nawet o 80%!

Źródło: materiały prasowe

Czytaj również: “Aplikacja od Pantone umożliwiająca szybkie robienie moodboardów”

Zadbaj o bezpieczeństwo

Na szczególną ochronę zasługują także dzieci – szczególnie, że wszelkie kremy ochronne traktowane są przez nich jako przykry obowiązek.

Dlatego też w 2017 roku przed PLASTREM UV postawiony został nowy cel, a mianowicie skupienie się właśnie na tej grupie i rozdanie niemal miliona darmowych plastrów! Rodzice będą mogli spokojnie odetchnąć, wiedząc że ich dzieci są bezpieczne przez całe wakacje.

Autor: Kaśka Michalak