Dior na Dzikim Zachodzie

159
Źródło: footwearnews.com

Western w stylu Marii Grazi Chiuri

Maria Grazia Chiuri postanowiła opowiedzieć w tym sezonie historię o Dzikim Zachodzie. I chociaż temat inspiracji może wydawać się odległy od estetyki eleganckiego i kobiecego Diora, to projektantka znalazła spoiwo łączące przeszłość z nowym pomysłem na dom mody. Chiuri wykorzystała bowiem malowidła, które zdobią jaskinie Lascaux, a przypomnijmy, że Christian Dior w latach pięćdziesiątych również wykorzystał tę inspirację podczas tworzenia swojej kolekcji.

Z jaskini na sukienki

W słonecznej Kalifornii, w której odbył się pokaz w pierwszym rzędzie zasiadły takie gwiazdy jak Charlize Theron, Solange Knowles, Rihanna czy Miranda Kerr. Goście mieli okazję podziwiać poncza, sukienki, swetry, na które Chiuri przeniosła motywy zaczerpnięte z jaskiń.

Kolorystyka kolekcji utrzymana została w ciepłej tonacji. Ubrania miały przede wszystkim ziemiste, ciepłe kolory, w tym odcienie brązu, czerwieni, żółtego. Stylizacje uzupełnione zostały kapeluszami oraz skórzanymi butami, a lżejszego charakteru ubraniom nadała błyszcząca biżuteria oraz niewielkie torebki.

Autor: Tatiana Zawrzykraj