W jakiej kolejności nakładać kosmetyki pielęgnacyjne?

3460

Często kobieca kosmetyczka pęka w szwach – kremy, toniki, peelingi – wszystko po to, by odpowiednio zadbać o naszą skórę. Nie zawsze jednak ogromny wybór kosmetyków jest gwarantem odpowiedniej pielęgnacji. Najważniejsza jest poprawna kolejność używania i aplikowania danych kosmetyków.

Oczyszczanie skóry

Pierwszy etap – niezależnie od wszystkich, to zawsze oczyszczanie. W tym wypadku można skorzystać z wielu opcji. Warto rozpocząć od demakijażu – i już w tym przypadku istnieje kilka opcji pozbycia się make upu, takich jak: chusteczki do demakijażu lub płyn micelarny. Dalej – warto umyć twarz specjalnym żelem, mleczkiem lub pianką do mycia twarzy. Kilka razy w tygodniu warto dołączyć do oczyszczania także peeling, a po nim – odżywczą maseczkę. Co powiecie na produkty marki Tołpa?

Tonizowanie

ziaja ronik ogórkowy
Ziaja

Gdy twarz zostanie już odpowiednio oczyszczona, koniecznie należy sięgnąć po tonik. To mocno niedoceniany produkt, jednak to właśnie on gwarantuje odpowiednie Ph skóry. Każde oczyszczanie usuwa naturalną warstwę hydrolipidową skóry, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi, dlatego warto pamiętać o tonizowaniu skóry. Polecamy tonik ogórkowy marki Ziaja. Tania, polska przyjemność na skóry.

Kosmetyki nawilżające

Mincer, Serum z witaminą C

Krok trzeci to nawilżanie. Poprzednie etapy przygotowały skórę twarzy na aplikację kremu, maski i innych produktów nawilżających. Coraz częściej do pielęgnacji używa się wszelkiego rodzaju serum, dlatego warto właśnie od niego rozpocząć ten etap, by kolejno nałożyć krem. Wypróbowaliśmy serum z witaminą C marki Mincer. Rewelacja!

Choć wielu o nim zapomina, warto pamiętać o czwartym etapie, jakim jest krem z filtrem przeciwsłonecznym. Nie tylko latem czy podczas słonecznych dni, ale przez cały rok! Ten zabieg uchroni skórę przed zbyt szybki procesem starzenia się skóry. Tym samym:

  1. Oczyszczanie (płyn micelarny, peeling, żel do mycia twarzy, maska).
  2. Tonizowanie (tonik).
  3. Nawilżanie (serum, krem, filtr).

Oczekiwane efekty i poprawną pielęgnację zagwarantują nie tylko dobrej jakości kosmetyki, ale właśnie odpowiednia kolejność. Co więcej obszerna kosmetyczka to jedno, jednak znajomość funkcji oraz zadań stosowanych kosemtyków jest znacznie ważniejsza. Warto poznać i zapamiętać te zasady, by efekty były odpowiednie.

Autor: Kaśka Michalak

>>>Czytaj również: Nadmiar sebum – co robić, gdy nasza skóra się świeci?