noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Denise Coates szefowa Bet365

Królowa hazardu. Kim jest najlepiej zarabiająca kobieta w Wielkiej Brytanii?

REKLAMA
noSlotData

Najlepiej zarabiająca kobieta w Wielkiej Brytanii zarobiła w zeszłym roku ponad 300 milionów dolarów. Swój majątek zbudowała na branży hazardowej.

Przeczytaj również: Już jako stażystka miała plan na dalszą karierę. Dzisiaj odpowiada za efekt marketingowych działań marki Tatuum

Kim jest szefowa Bet365?

Denise Coates jest dyrektorem generalnym i większościowym udziałowcem Bet365, prywatnej firmy hazardowej. Królowa zakładów miała otrzymać około 280 milionów dolarów pensji i co najmniej 60 milionów dolarów dywidend za rok kończący się w marcu 2023 roku – wynika z raportu Companies House.

Wypłata Denise Coates wzrosła w zeszłym roku o równowartość 10 milionów dolarów w funtach, mimo że w miarę międzynarodowej ekspansji strata Bet365 wzrosła z prawie 64 milionów dolarów zysku do 93 milionów dolarów przed opodatkowaniem.

Warto podkreślić, że spółki prywatne są często bardziej hojne niż ich odpowiedniki z sektora publicznego, jeśli chodzi o płacenie swoim szefom i wypłacanie dywidend. Ich praktyki w zakresie wynagrodzeń i szerszy ład korporacyjny skupiają mniejsza uwagę i nie są pod nadzorem inwestora budującego udział w kapitale i nalegającego na zmiany. Ponadto w spółkach publicznych o wynagrodzeniu dyrektora generalnego zwykle decydują zarządy, podczas gdy wielu szefów przedsiębiorstw prywatnych ma swobodę ustalania własnego wynagrodzenia.

Denise Coates w gronie najbogatszych świecie

Szefowa hazardu otrzymała w ciągu ostatnich kilku lat równowartość 1,3 miliarda dolarów całkowitego wynagrodzenia i dywidend, w tym 535 milionów dolarów w 2020 roku. Według magazynu „Forbes” jest 373. najbogatszą osobą na świecie z majątkiem wynoszącym prawie 9 miliardów dolarów.

Jak ujawnia Financial Times, wynagrodzenie Denise Coates przewyższa wynagrodzenie oferowane przez notowane na giełdzie FTSE 100 grupy, gdzie Pascal Soriot, szef grupy farmaceutycznej AstraZeneca, był najlepiej opłacanym dyrektorem w 2022 r. z rocznymi zarobkami na poziomie około 15 mln funtów. Coates nieznacznie przebija także najlepiej opłacaną kadrę kierowniczą w amerykańskim indeksie S&P 500, gdzie Stephen Schwarzman z Blackstone zarobił w zeszłym roku 253 mln dolarów (oddzielnie otrzymał około 1 miliard dolarów dywidendy), a Sundar Pichai z Alphabet otrzymał łączne wynagrodzenie w wysokości 226 mln dolarów.

Przeczytaj również: 10 najczęściej wyszukiwanych destynacji podróżniczych na świecie

Czym jest Bet365?

Bet365 to międzynarodowy bukmacher działający w ponad 200 krajach. W swojej ofercie posiada zakłady sportowe, które obejmują szereg dyscyplin, jak między innymi piłka nożna, tenis, wyścigi konne czy koszykówka. Denise Coates kupiła nazwę domeny Bet365.com w styczniu 2000 roku i spędziła rok na tworzeniu nowej witryny z zakładami online. Bet365 powstał w 2001 roku.

Bet365 jest firmą zarejestrowaną na Giblartarze, z licencją wydany przez Rząd Gilblartaru. Jego oferta skierowana jest do osób pełnoletnich. W latach 2015-2016 był najpopularniejszych bukmacherów w Polsce, wyprzedzając Bet-at-home. Zgodnie z obowiązującym prawem, nie posiada wydanego w Polsce zezwolenia na oferowanie zakładów bukmacherskich. Oznacza to, że Bet365 nie jest w Polsce legalny. 

Zdjęcie główne: Denise Coates, źródło: theceomagazine.com

Przeczytaj również: 13-letni Milan został przyjęty na staż do Louis Vuitton. Marka odkryła go przez platformę X

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES