REKLAMA
Wtorek po Wielkanocy to dzień wolny tylko dla niewielkiej grupy osób. Kto ma wolne 2 kwietnia 2024?

Czy wtorek po Wielkanocy jest wolny od pracy?

REKLAMA

Wtorek 2 kwietnia 2024 to pierwszy dzień po świętach Wielkanocnych. Czy zrobimy wtedy zakupy?

Wielkanoc to dla wielu okres wypoczynku i spotkań w rodzinnym gronie. W Polsce ustawowo na okres wielkanocny przypadają dwa dni wolne od pracy. To Niedziela Wielkanocna i Lany Poniedziałek. Wtorek, czyli kolejny dzień po świętach oznacza wolne tylko dla niewielkiego grona osób. Sprawdzamy, kto ma wolne po świętach 2024.

Czy wtorek 2 kwietnia 2024 jest dniem wolnym?

Wtorek po świętach Wielkanocnych nie jest ustawowo wolny od pracy. Oznacza to, że firmy i zakłady pracy funkcjonują normalnie, a pracownicy mają obowiązek stawić się w pracy.

Istnieje jednak kilka wyjątków od tej reguły. 2 kwietnia jest dniem wolnym dla uczniów i studentów. W ramach przerwy świątecznej, która trwa od 28 marca, w ten dzień nie odbywają się zajęcia dydaktyczne. Studenci i uczniowie powracają do nauki 3 kwietnia. 

Pracownicy, którzy złożyli wniosek o urlop wypoczynkowy i został on zaakceptowany przez pracodawcę, również nie muszą stawiać się w pracy w tym dniu. 

W niektórych firmach pracodawcy mogą przyznawać pracownikom dodatkowe dni wolne po świętach. Warto sprawdzić regulamin pracy lub skontaktować się z działem HR, aby dowiedzieć się, czy w danym zakładzie pracy wtorek po świętach jest dniem wolnym.

Przeczytaj również: Zmiany w stażu pracy: nowe możliwości dla milionów Polaków

Wtorek po Wielkanocy jest wolny tylko dla niewielkiej grupy osób. Komu przysługuje wolne po świętach? / fot. Unsplash

Czy po świętach są otwarte sklepy?

Wtorek 2 kwietnia to dzień pracujący, co oznacza że sklepy i galerie handlowe są normalnie otwarte. Po świętach ponownie otwierają się również punkty usługowe i restauracje. 

Kiedy kolejne wolne w 2024?

Osoby, które nie wzięły wolnego po Wielkanocy 2024 już w niedługo mogą spodziewać się kolejnych okazji do wypoczynku. Przed nami Majówka 2024. 30 kwietnia we wtorek po to ostatni dzień pracy przed majówką. 1 maja i 3 maja to dni ustawowo wolne od pracy. Wystarczy zatem wziąć wolne 2 maja 2024, by cieszyć się pięciodniowym okresem wolnym od pracy.

Dni wolne w 2024 roku

  • 1 stycznia: Nowy Rok
  • 6 stycznia: Święto Trzech Króli
  • 31 marca: Wielkanoc
  • 1 maja: Święto Pracy
  • 3 maja: Święto Narodowe Trzeciego Maja
  • 12 czerwca: Zielone Świątki
  • 16 czerwca: Boże Ciało
  • 11 listopada: Święto Niepodległości
  • 25 grudnia: Boże Narodzenie
  • 26 grudnia: Drugi dzień Bożego Narodzenia

Przeczytaj również: Praca w modzie: rozpocznij swoją wymarzoną karierę. Sprawdź, kto rekrutuje

REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES