REKLAMA
Ubrany w płaszcz mężczyzna trzyma w dłoni telefon z uruchomioną aplikacją InPost. W tle widizmy paczkomat InPostu.

Czy InPost wypłaci akcjonariuszom dywidendę?

REKLAMA
REKLAMA

W czwartek polski prywatny operator logistyczny poinformował o wynikach finansowych wypracowanych w roku obrotowym 2023. Korzystając z tej okazji Adam Aleksandrowicz, dyrektor finansowy InPostu, wypowiedział się na temat planów firmy dotyczących wypłaty dywidendy.

Przeczytaj również: Google walczy z dezinformacją. Usunął ponad 5 miliardów reklam!

Wypłata dywidendy przez InPost

– Tak długo, jak istnieje możliwość inwestowania przez nas kapitału z lepszą stopą zwrotu dla akcjonariuszy i zwiększania wartości dla akcjonariuszy, tak długo nie będziemy dystrybuować dywidendy. I w przewidywalnej przyszłości, gdy patrzymy na okazje na rynku i potencjał wzrostu, to nie jest scenariusz dla spółki na następne co najmniej kilka kwartałów – skomentował Aleksandrowicz, zapytany o szansę wypłaty dywidendy przez InPost.

InPost rozpoczał współpracę z EG Italy
mat. prasowe InPost

Przeczytaj również: Veronika i Carl Elsener, Victorinox: „Chcemy dać naszym konsumentom poczucie, że są przygotowani na wszystko” [wywiad]

InPost – wyniki finansowe za rok obrotowy 2023

W całym roku obrotowym 2023 przychody InPostu wzrosły rok do roku o 25 proc. osiągając poziom 8,86 mld zł. Wolumen obsłużonych przesyłek zwiększył się w ciągu roku o 20 proc. do 892 mln sztuk. W tym samym okresie zysk operacyjny wzrósł o 59 proc. rdr do 1,5 mld zł. Skorygowana EBITDA zwiększyła się o 39 proc. rdr, osiągając 2,73 mld zł.

Zdjęcie główne: mat. prasowy

REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES