REKLAMA
start up wsparcie rusza nowy projekt dla polski wschodnej

Wsparcie dla startupów w Polsce Wschodniej. Do zgarnięcia nawet 600 tys. złotych

REKLAMA
REKLAMA

Ruszył projekt „Platformy Startowe Start in…”, którego celem jest wspieranie innowacyjnych przedsięwzięć i rozwój przedsiębiorczości w makroregionie Polski Wschodniej. Najlepsze start upy mogą sięgnąć nawet po 600 tys. dofinansowania.

Projekt realizowany jest przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z ARR MARR S.A., Kieleckim Parkiem Technologicznym, Accelpoint Sp. z o.o. oraz Speedup VCG Sp. z o.o. dzięki dofinansowaniu programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027.

Kompleksowa inkubacja dla startupów

Program „Platformy Startowe Start in…” oferuje kompleksową inkubację dla startupów, które mają pomysł na przełomowy produkt lub usługę, ale potrzebują wsparcia w jego rozwoju i weryfikacji rynkowej. Doświadczeni mentorzy i eksperci pomogą startupom w realizacji ich pomysłów i zapewnią im niezbędne narzędzia do osiągnięcia sukcesu.

Program przewiduje dwie ścieżki wsparcia: horyzontalna, obejmująca projekty z dowolnej branży oraz ścieżka przeznaczona dla rozwiązań z szeroko pojętej branży motoryzacyjnej

Uczestnictwo w programie „Platformy Startowe Start in…” zapewnia startupom szereg korzyści, między innymi dostęp do dofinansowania, wsparcie merytoryczne doświadczonych mentorów i ekspertów, pomoc w nawiązywaniu kontaktów i współpracy czy dostęp do infrastruktury i zasobów. 

Przeczytaj również: Fortuny rosną w siłę! Poznaj 100 najbogatszych Polaków [raport]

Konferencja inaugurująca

Podczas konferencji inaugurującej projekt, która odbyła się 28 lutego w Rzeszowie, uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z założeniami i korzyściami programu, a także nawiązać kontakty i współpracę.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, RARR S.A., startupów i funduszy inwestycyjnych, a także marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Ten projekt powstał jako ciekawy montaż finansowy i projektowy w wyniku współpracy wykraczającej poza Podkarpacie i oparty jest na moim ulubionym programie czyli Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Trzeba wspierać przedsiębiorczość i innowacje. Inkubatory, które powstawały w trudnych czasach, wciąż spełniają swoją rolę, rozwijają się, szukają rozwiązań – powiedział Władysław Ortyl.

Wsparcie do 600 tys. złotych

W ramach projektu „Platformy Startowe Start in…” przewidzianych jest 7 rund inkubacyjnych. Ze wsparcia będzie mogło skorzystać 210 startupów. W toku programu inkubacji nowopowstały podmiot (startup) korzystać będzie z darmowych usług niezbędnych do przeprowadzenia prac nad rozwojem swojego pomysłu biznesowego. Na tym etapie wsparcie Platformy startowej będzie koncentrowało się na testowaniu i weryfikowaniu hipotez biznesowych i technologicznych startupu, aż do momentu przygotowania kompletnego modelu biznesowego umożliwiającego wdrożenie innowacyjnego produktu startupu. Każdy startup pod opieką swojego Menagera Inkubacji będzie realizował Indywidualny Plan Inkubacji, który może obejmować wsparcie w postaci:

  • usług podstawowych (w tym m.in. dostęp do stanowiska pracy, usługi księgowe, prawne, marketingowe);
  • usług specjalistycznych niezbędnych do przeprowadzenia prac nad rozwojem pomysłu (np. technicznych, technologicznych, inżynierskich, informatycznych, wzorniczych, marketingowych), w tym obejmujących testowanie i weryfikowanie koncepcji biznesowych,
  • grantu pieniężnego przeznaczonego na sfinansowanie usług przez startup.

Po zakończeniu inkubacji najlepsze startupy uzyskają możliwość́ ubiegania się o bezzwrotne wsparcie PARP w wysokości do 600 tys. zł z przeznaczeniem na dalszy rozwój działalności.

Zdjęcie główne: Unsplash

Przeczytaj również: Producenci dóbr luksusowych walczą o wzrost sprzedaży. Znamy ich przepis na sukces

Tagi

Start-up

REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES