REKLAMA
Vinted w Danii. Możliwe transakcje z Polską

Użytkownicy Vinted kupią taniej designerskie ubrania skandynawskich marek. Popularna platforma debiutuje w Danii

REKLAMA

Vinted, popularna w Polsce platforma do sprzedaży i zakupu ubrań z drugiej ręki, rozszerza swoją działalność. Litewski start-up już za chwilę pojawi się także w Danii. Co to oznacza? 

Autor: Aleksandra Zawadzka

Czytaj również: Jak sprzedawać ubrania na Vinted? Poradnik, z którego dowiedziecie się, jak robić to dobrze

Vinted w Polsce. Platforma nie słabnie na popularności

W Polsce Vinted znają praktycznie wszyscy. Nic dziwnego: popularność platformy, która na naszym rynku pojawiła się w 2013 roku, wzrosła ogromnie podczas pandemii i dziś jest już tam ponad 3,6 mln zarejestrowanych polskich kont (dane 2021 r.). Milda Mitkute i Justas Janauskas, którzy w 2008 roku uruchomili stronę internetową Vinted, zapewne nie spodziewali się takiego sukcesu. Ich początkowym założeniem było po prostu sprzedanie zalegających przy przeprowadzce ubrań. Szybko jednak okazało się, że trafili w niszę konsumencką, a z ich platformy masowo zaczęli korzystać inni Litwini. Mitkute i Janauskas po trzech latach działania spotkali się z inwestorami i wystartowali na rynku niemieckim. 

Teraz Vinted obecne jest już na 16 rynkach. Fani drugiego obiegu mogą z niego korzystać w Hiszpanii, Francji, Luksemburgu, Belgii, Holandii, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Polsce, na Litwie, w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Portugalii, USA i Kanadzie. 

Więcej: Podsumowanie tygodnia mody w Kopenhadze. Najważniejsze pokazy wiosna-lato 2024

Vinted w Danii już za chwilę. Możliwe transakcje z Polską

Start-up nieustannie rozszerza swoją działalność i właśnie podał do informacji publicznej, że już wkrótce pojawi się także w Danii. W mailu wysłanym do użytkowników można przeczytać: “Twoja społeczność Vinted wkrótce ponownie się powiększy. Już 5 września 2023 r. rozpoczniemy działalność w Danii, a Ty wraz ze wszystkimi polskimi użytkownikami otrzymasz dostęp do tamtejszej platformy. To oznacza, że od tej daty będziesz mieć możliwość przeprowadzania transakcji z użytkownikami z Danii, dzięki czemu zyskasz jeszcze szerszy wybór ciekawych szaf i połączysz się z większą liczbą potencjalnych kupujących”.

Zgodnie z informacją prasową Vinted w Danii ma zadebiutować już za 2 tygodnie. Z czym to się wiążę? Od jakiegoś czasu platforma umożliwia handel międzynarodowy, a dzięki tej ekspansji polscy użytkownicy serwisu i aplikacji będą mogli przeprowadzać transakcje z Duńczykami. Skandynawia kocha drugi obieg i modę cyrkularną, więc można się spodziewać, że szybko rozgoszczą się na Vinted. A my będziemy mogli kupić ubrania duńskich, norweskich i szwedzkich marek, takich jak Ganni, Rotate czy By Malene Birger, w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Czytaj też: Najpopularniejsze marki z drugiej ręki w Szwecji

Zdjęcie główne: Pexels

Tagi
REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES