noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Vinted: jak sprzedawać ubrania?

Jak sprzedawać ubrania na Vinted? Poradnik, z którego dowiedziecie się, jak robić to dobrze

REKLAMA
noSlotData

Wraz z kończącym się sezonem planujecie puścić w obieg stare ubrania na Vinted i zrobić miejsce nowym? Podpowiadamy, jak podejść do tego tematu, by nieużywane rzeczy szybko się sprzedały i zyskały drugie życie. 

Czytaj również: Negocjujesz ceny na Vinted? Sprawdź, jak robić to skutecznie

Autor: Aleksandra Zawadzka

Sprzedaż używanych ubrań – Vinted

Jedna z najpopularniejszych aplikacji zakupu i sprzedaży odzieży z drugiej ręki powstała w 2008 roku na Litwie, ale wystarczyło kilka lat, by jej ideę pokochali mieszkańcy kilkunastu innych krajów. Dziś Vinted działa prężnie między innymi w Hiszpanii, Francji, Luksemburgu, Belgii, Holandii, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Polsce, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Portugalii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a już niedługo pojawi się także w Danii. „To miejsce, gdzie znajdziecie perełki do swojej garderoby lub odnajdziecie nowych właścicieli dla własnych ubrań” przekonują założyciele serwisu, Milda Mitkute i Justas Janauskas.

Czytaj: Jakie materiały w modzie są ekologiczne?

Twórcy litewskiego start-upu nie tylko umożliwiają sprawną wymianę używanych ubrań wewnątrz krajów, ale od jakiegoś czasu łączą ze sobą też zagraniczne rynki. W Polsce możemy przykładowo kupować rzeczy od mieszkańców Szwecji, Litwy, Słowacji, Węgier i Czech, a także sprzedawać im swoje. Warto jednak pamiętać, że aplikacja i serwis służą do pozbywania się niepotrzebnych ubrań z własnej szafy. Na Vinted niedozwolone jest prowadzenie handlu profesjonalnego czy w ramach własnej działalności gospodarczej. 

Jak sprzedawać na Vinted ubrania? Sprawdzone rady

Jeśli chcecie przed startem nowego sezonu po prostu pozbyć się rzeczy, których już nie nosicie, Vinted będzie do tego najlepszym miejscem. Swetry, sukienki, marynarki, torebki czy buty, które już Wam się nie przydadzą, możecie wystawić serwisie za darmo i sprzedać z niewielką prowizją. Codziennie na stronie Vinted dodawane są jednak tysiące produktów, więc żeby sprzedać swoje – trzeba się naprawdę postarać. Nie jest to jednak tak trudne, jak może się wydawać. 

Jak wystawiać ubrania na Vinted, by je sprzedać? Oto kilka przydatnych wskazówek:

1. Zadbajcie o ubranie. Jeśli zależy Wam na tym, aby sprzedać daną rzecz, powinna być ona wyprana i wyprasowana, a jeśli wymaga drobnej poprawki (na przykład wszycia guzika czy ogolenia) – naprawiona. O wszelkich trudnych do zniwelowania usterkach warto poinformować.

2. Zróbcie dobre zdjęcia. Postarajcie się wykonać kilka fotografii wystawionego ubrania, najlepiej w naturalnym świetle i na jednolitym tle. W miarę możliwości opublikujcie nie tylko jego zdjęcie na wieszaku, ale też na sylwetce, by kupujący mogli zobaczyć, jak leży. Trikiem specjalistek od Vinted jest poza tym przygotowanie modnej stylizacji ze sprzedawaną rzeczą, by pokazać jej potencjał. 

Przeczytaj również: Czy użytkownicy Vinted muszą płacić podatek od sprzedaży? Wyjaśniamy nowe przepisy

3. Dopracujcie opis. Wystarczy kilka krótkich zdań, ale powinny one zawierać wszystkie niezbędne informacje – rozmiar, markę, wymiary, skład, stan. Jeśli rzecz utrzymana jest w jakimś trendzie albo nawiązuje do stylu innej bardzo znanej marki, warto o tym napisać. Pełne i dopracowane ogłoszenia mają większe na powodzenie.

4. Pamiętajcie o hasztagach. Pozwolą one szybciej trafić na Wasze ogłoszenie. 

5. Korzystajcie z promowania. Taka opcja pomaga dotrzeć sprzedawanej przez Was rzeczy do szerszego grona osób, które mogą być nią zainteresowane. Warto zdecydować się na promowanie szczególnie wtedy, kiedy wystawiamy coś z luksusową metką.

Podsumowując: ludzie kupują oczami. W internecie nie widzą jednak wszystkich zalet Waszej garderoby, więc musicie im ułatwić podjęcie decyzji. Jeśli zastosujecie się do powyższych rad, z pewnością szybko dacie swoim ubraniom drugie życie.

Zobacz też: Najciekawsze niszowe marki z programem resale’owym

Zdjęcie główne: Unsplash

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES