noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

The North Face otwiera internetowy second hand – poznajcie The North Face Renewed

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

The North Face Renewed to krok w stronę drugiego obiegu i realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Program pilotażowy nowej platformy startuje 4 maja w Niemczech, ale amerykański brand już planuje rozszerzyć jego działanie na inne kraje.

Jak platforma Renewed odnawia ubrania

Jak wiele marek, The North Face działa na rzecz ekologii, wprowadzając szereg rozwiązań różnego typu. Amerykański brand dostarcza konsumentom nowe doświadczenia, jak The North Face Renewed oraz inwestuje w przyjazne planecie technologie.

W ramach The North Face Renewed dajemy ubraniom drugie życie. Niech służą naszym fanom w ich kolejnych przygodach. Ubrania naprawiamy, odnawiamy i czyścimy, a w rezultacie są jak nowe, gotowe na kolejne wyprawy.” – czytamy na stronie internetowej marki.

The North Face Renewed przyjmuje zużyte, uszkodzone, wadliwe lub zwrócone produkty i wysyła je do stanu Oregon. Tam, pracownicy The Renewal Workshop czyszczą je i naprawiają. Ten proces składa się z ośmiu następujących kroków: pre-sortowanie, sortowanie, identyfikacja, czyszczenie, naprawa, wykańczanie i kontrola jakości.

Wszystkie produkty, których nie można odnowić zostają przerobione w ramach kolekcji REMADE, przekazane potrzebującym, lub recyklingowane.

Działania The North Face na rzecz ekologii

Nowa platforma wpisuje się w strategię CSR marki. Jednym z czterech filarów zrównoważonego rozwoju The North Face jest właśnie inwestowanie w odzież cyrkularną.

„Naszym celem jest opracowanie systemów obiegowych, które pozwolą na recykling wcześniej posiadanej odzieży i ponowne wykorzystanie surowców, dzięki czemu nie będą one trafiały do odpadów. Podejmujemy inicjatywy mające na celu zapobieganie wyrzucaniu ubrań na wysypiska śmieci. Nasze pierwsze produkty zaprojektowane z myślą o obiegowości pojawią się na rynku w 2022 roku. Mamy również trzy specjalne programy, które mają pomóc w walce z odpadami i przedłużyć żywotność naszych produktów. To program Limited Warranty, Kolekcja Renewed i Clothes the Loop.”

To nie jedyna eko-akcja The North Face w ostatnim czasie. Innym przykładem jest niedawno ogłoszona kolekcję Bottle Source. To koszulki wykonane z  plastikowych butelek zebranych w parkach narodowych Stanów Zjednoczonych. The North Face wykorzystuje również materiały z recyklingu w wielu podstawowych produktach. Niektóre z nich to linie Reaxion i Surgent, a także kurtka Denali.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Raport Green Generation 2021: Ekologia w pandemii

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES