noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
zwolnienia grupowe w ebay i tiktok

Światowi giganci redukują etaty. Zwolnienia grupowe obejmą nawet tysiąc osób 

REKLAMA
noSlotData

Ebay, amerykańska platforma zakupowa, zapowiada zwolnienia. Redukcja etatów ma objąć nawet tysiąc pracowników. Pogłoski o redukcji zatrudnienia pojawiły się również w odniesieniu do innego amerykańskiego giganta, TikToka. 

Przeczytaj również: Prezes LVMH zaproponuje synów do zarządu spółki

Ebay, platforma e-commerce, ma przeprowadzić zwolnienia grupowe. Firma chce pożegnać się nawet z tysiącem pracowników. Powodem redukcji ma być „trudne otoczenie makroekonomiczne”  O sytuacji poinformował dyrektor generalny firmy, Jamie Lannon. “Chociaż robimy postępy w realizacji naszej strategii, nasze ogólne zatrudnienie i wydatki przewyższają rozwój naszej działalności” – ma brzmieć oficjalne oświadczenie cytowane przez CNN.

W skutek zwolnień grupowych pracę może stracić do 1000 pracowników. To aż 9 proc. Spośród wszystkich pracowników zatrudnionych w szeregach amerykańskiego giganta sprzedaży. Jednocześnie ogłoszono, że eBay nie poszukuje aktualnie nowych kandydatów do pracy. 

Zwolnienia w TikToku

TikTok (ByteDance) jest kolejnym gigantem, który podjął decyzję o redukcji etatów. Jak donosi CNBC, właściciel platformy miał od początku roku zlikwidować około 60 miejsce pracy. ByteDance przedstawił to jako „rutynową reorganizację”. Dotknęła ona pracowników w biurach w Nowym Jorku, Los Angeles, Austin w Teksasie i pozostałych oddziałach spółki na całym świecie. 

Pracownicy, którzy zostali objęci redukcja etatów, mogą ubiegać się o inne stanowiska w strukturze firmy, w ramach rekrutacji wewnętrznej – potwierdził rzecznik prasowy TikToka.  

Zdjęcie główne: Unsplash

Przeczytaj również: Pracownicy zyskali dwa dodatkowe dni urlopu. Mogą je wykorzystać tylko w ściśle określonych przypadkach

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES