noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Bernard Arnault, prezes Louis Vuitton Moët Hennessy, planuje powołać dwóch swoich synów do zarządu spółki. Francuski miliarder chce, aby w przyszłości to oni pokierowali luksusowym imperium.

Prezes LVMH zaproponuje synów do zarządu spółki

REKLAMA
noSlotData

Bernard Arnault, prezes Louis Vuitton Moët Hennessy, planuje powołać dwóch synów do zarządu spółki. Francuski miliarder chce, aby w przyszłości to pokierowali oni luksusowym imperium.

Przeczytaj również: The Odder Side kontynuuje ekspansję. Marka właśnie pojawiła się w nowej lokalizacji

Synowie prezesa LVMH proponowani do zarządu

Według nieoficjalnych informacji opublikowanych przez FashionNetwork, nominacja 31-letniego Alexandra oraz 29-letniego Frederica może nastąpić w bieżącym tygodniu przy okazji ogłoszenia całorocznych wyników finansowych spółki. Ostateczna decyzja o powołaniu do zarządu synów Bernarda Arnaulta zapadnie jednak najwcześniej w kwietniu podczas walnego zgromadzenia LVMH.

Nominacja Alexandra i Frederica podkreśliłaby pozycję rodziny w spółce. Arnault wraz z rodziną posiadają około 48 proc. akcji Louis Vuitton Moët Hennessy oraz blisko 64 proc. głosów.

Przeczytaj również: Kiedy niedziela handlowa w styczniu 2024?

Historia synów Bernarda Arnaulta

Trzej najmłodsi synowie założyciela LVMH pochodzą z jego drugiego małżeństwa z kanadyjską pianistką koncertową Helene Mercier. Alexandre przez ostatnie trzy lata zdobywał doświadczenie, nadzorując produkty i komunikację w Tiffany & Co. Frederic zarządza jednostką zegarków obejmującą takie marki, jak Hublot, Tag Heuer i Zenith. 25-letni Jean, który nie został uwzględniony w nominacjach, obecnie jest odpowiedzialny za rozwój kategorii zegarków Louis Vuitton.

Poza wspomnianą trójką Bernard Arnault jest również ojcem 48-letniego Delphine’a. Dyrektora generalnego marki Christian Dior Couture. Jego potomkiem jest także 46-letni Antoine. Wiceprezes i dyrektor generalny Christiana Diora, spółki holdingowej, za pośrednictwem której rodzina Arnault kontroluje LVMH. Zarówno Delphine, jak i Antoine zostali członkami zarządu przed ukończeniem 30 roku życia.

Przeczytaj również: Aukcje gwiazd na WOŚP 2024?

Zdjęcie główne: linkedIn

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES