REKLAMA
Netflix czy będzie podwyżka 2024?

Oglądasz Netflixa? Przygotuj się na wzrost cen

REKLAMA
REKLAMA

Netflix, popularna platforma streamingowa, może wkrótce podnieść ceny swoich abonamentów. Takie informacje przekazali analitycy z UBS Securities, którzy twierdzą, że podwyżka nastąpi jeszcze w 2024 roku.

Netflix i inne platformy streamingowe, jak Disney+, Amazon Prime Video czy HBO Max, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Widzowie chętnie rezygnują z tradycyjnej telewizji na rzecz bogatych katalogów filmów i seriali dostępnych online. To zjawisko, zdaniem analityków, może prowadzić do stopniowych wzrostów cen abonamentów za usługi VOD.

Czy Netflix podwyższy ceny?

Według UBS Securities, Netflix chce podnieść ceny abonamentów, aby przyspieszyć wzrost swoich przychodów i zysków. Firma ma nadzieję wykorzystać słabnącą pozycję telewizji linearnej oraz sukcesywnie eliminować dzielenie się kontami przez wielu użytkowników.

Analitycy przewidują, że połączenie podwyżek cen, wzrostu przychodów z reklam i pozyskania nowych użytkowników może zwiększyć przychody Netflixa w 2024 roku o 15 proc. Dla porównania, w 2023 roku wzrost wyniósł 7 proc. 

Przeczytaj również: MODIVO i Eobuwie drastycznie tną czas na zwrot towarów. Sprawdź, jak wpłynie to na twoje zakupy

Podwyżki już w USA. Wkrótce w Europie?

W październiku 2023 roku ceny Netflixa wzrosły w Stanach Zjednoczonych. Podstawowy abonament podrożał o 20 proc., z 9,99 USD do 11,99 USD miesięcznie. Teraz podobne zmiany mogą dotknąć wielu krajów Europy, w tym Polski. Ostatnie podwyżki objęły już Francję i Wielką Brytanię. Wszystko wskazuje na to, że w 2024 roku ceny Netfliksa wzrosną również w Polsce. Dokładna wysokość podwyżki nie jest jeszcze znana, ale możemy spodziewać się podobnych zmian jak w USA, czyli około 20%.

Netflix: cennik 2024

Ceny pakietów Netflix różnią się w zależności od planu taryfowego. Pakiet Podstawowy, Standard i Premium można wybrać w zależności od naszych potrzeb i liczby oglądających. Pakiety różnią się od siebie ceną, jakością obrazu oraz liczbą ekranów, na których jednocześnie można wyświetlać filmy. Członkostwo można zmienić lub anulować w dowolnym momencie.

Ceny pakiety Netflix w 2024 roku to:

Podstawowy – cena 29 zł/miesiąc , jakość obrazu SD i 1 ekran
Standard – cena 43 zł/miesiąc, jakość Full HD i 2 ekrany
Premium – cena 60 zł/miesiąc, jakość 4K/HDR i 4 ekrany, dźwięk przestrzenny Spatial Audio, pobieranie na 6 urządzeń.

Rekordowy wzrost liczby subskrypcji pod koniec 2023 roku

Warto wspomnieć, że pod koniec 2023 roku Netflix odnotował gwałtowny wzrost liczby rejestracji. Po wprowadzeniu ograniczeń w dzieleniu się kontami, platforma zyskała 13,1 miliona subskrypcji w ciągu trzech miesięcy. To najlepszy wynik od 2020 roku.

Przeczytaj również: Producenci dóbr luksusowych walczą o wzrost sprzedaży. Znamy ich przepis na sukces

Tagi
REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES