REKLAMA
Ile dni na zwrot MODIVO i Eobuwie? Duże zmiany

MODIVO i Eobuwie drastycznie tną czas na zwrot towarów. Sprawdź, jak wpłynie to na twoje zakupy

REKLAMA
REKLAMA

Popularne sklepy internetowe Eobuwie i Modivo poinformowały o zmianach w regulaminach, które wejdą w życie 8 marca 2024 roku. Jedną z najważniejszych modyfikacji jest skrócenie czasu na zwrot towaru z 100 do 30 dni.

Dotychczas klienci Eobuwie i MODIVO, e-sklepów z parasola Grupy CCC, mieli 100 dni na zwrot towaru. Był to jeden z najdłuższych okresów na polskim rynku e-commerce. Wraz z aktualizacją regulaminów, sprzedawcy ogłaszają szereg zmian, w tym skrócenie tego okresu do 30 dni. Nowe zasady będą dotyczyć zakupów dokonanych po 4 kwietnia 2024 roku.

Chcemy zapewniać jeszcze wyższy poziom dostępności asortymentu w naszym sklepie internetowym i w tym celu zdecydowaliśmy o skróceniu dotychczasowego już wydłużonego okresu na odstąpienie od umowy sprzedaży do 30 dni od dostarczenia Ci produktu (przy czym ustawowy czas na odstąpienie od umowy zawartej na odległość to 14 dni). Zmiana zacznie być stosowania dopiero do zakupów dokonywanych od dnia 4 kwietnia 2024 roku

– czytamy w komunikacie Eobuwie.

Przeczytaj również: Komisja Europejska nakazuje usunięcie „zrównoważonych” oznaczeń z produktów Zalando

Ile dni na zwrot w MODIVO?

Podążając za zmianami w Eobuwie, analogiczne zmiany zostaną wprowadzone dla klientów MODIVO. Oznacza to, że dokonane po 4 kwietnia 2024 zakupy w MODIVO będzie można zwrócić do 30 dni po otrzymaniu towaru.

Co istotne, firmy dzielą prawo odstąpienia od umowy na regulowane przepisami i dodatkowe, przyznane przez sklep.

Z dodatkowego prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży możesz skorzystać jeżeli zwracany produkt jest kompletny, nieuszkodzony i nieużywany, posiada wszystkie metki, elementy zabezpieczające i plomby, które umieszczone były na nim w chwili doręczenia, korzystałeś z produktu w sposób niewykraczający poza konieczny do stwierdzenia jego charakteru, cech i funkcjonowania, jak również zwrócisz produkt sprzedawcy w terminie określonym w ust. 15. Jeżeli nie są spełnione warunki określone powyżej odstąpienie od umowy będzie niestety nieskuteczne

– czytamy w regulaminie Modivo. 

Przeczytaj również: Fortuny rosną w siłę! Poznaj 100 najbogatszych Polaków [raport]

REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES