REKLAMA
masaż twarzy akcesoria roller gua sha

Jak prawidłowo wykonać masaż twarzy? Dzięki niemu poprawisz owal twarzy i zredukujesz zmarszczki

REKLAMA

Borykacie się z cieniami pod oczami, opuchlizną, a może oznakami starzenia? Odpowiedzią na te i wiele innych problemów z cerą może okazać się masaż twarzy, który możecie z powodzeniem wykonywać samodzielnie, w domowym zaciszu. Dowiedzcie się wszystkiego, co warto wiedzieć o masażu twarzy, aby czerpać z niego jak najwięcej korzyści!

Materiał sponsorowany

W ostatnich latach masaż twarzy znacząco zyskał na popularności i przestał być już zabiegiem wykonywanym wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Nie wszystkie popularne w social media trendy pielęgnacyjne są warte uwagi, lecz masaż twarzy z pewnością zasługuje na wypróbowanie. To znakomity sposób na podkręcenie pielęgnacji skóry i alternatywa dla kosztownych zabiegów w gabinecie. Teraz, dzięki szerokiej dostępności rozmaitych akcesoriów do masażu twarzy, można samemu skorzystać z jego zbawiennych właściwości.

Skuteczność masażu twarzy

Jakie efekty można uzyskać regularnie wykonując masaż twarzy? Tym, co w największym stopniu wpłynęło na spopularyzowanie masażu twarzy są bez wątpienia jego właściwości spowalniające przedwczesne starzenie oraz popularyzacja koreańskiej pielęgnacji skóry. Co więcej, dzięki masażowi można cofnąć czas, redukując istniejące już oznaki starzenia takie jak zmarszczki czy też zwiotczenie skóry. Jednak tego typu rezultaty wymagają systematyczności i odrobiny samozaparcia. W utrzymaniu motywacji pomogą wam cieszące oko, komfortowe w stosowaniu akcesoria do masażu twarzy takie jak szczoteczki, rollery, płytki gua sha i inne.

Większość osób wie, że systematyczny masaż twarzy w domu potrafi poprawić owal twarzy i redukować zmarszczki, lecz co z jego pozostałymi właściwościami? Masaż twarzy poprawia krążenie krwi i limfy, zatem jest wyjątkowo skuteczny w redukcji opuchlizny, również tej porannej. Szybki masaż wykonywany np. schłodzonym rollerem błyskawicznie usprawni mikrokrążenie i nada twarzy bardziej świeży, rześki wygląd. Warto wspomnieć, że dzięki masażowi twarzy możecie liczyć także na poprawę kolorytu cery.

Przeczytaj również: #BeautyBiznes: The Ordinary – ulubiona marka Generacji Z

Masaż twarzy w domu – jak wykonać?

Możliwe do osiągnięcia efekty brzmią wyjątkowo obiecująco, zatem jak wykonywać masaż twarzy w domu? Aby móc osiągnąć wymierne rezultaty, masujcie twarz przynajmniej 3 razy w tygodniu. Jeśli jednak macie w sobie wystarczającą ilość samozaparcia, to możecie masować twarz nawet codziennie. Każda sesja masażu twarzy powinna trwać około 5-10 minut. Ważne, by przed zabiegiem dokładnie oczyścić cerę i nanieść kosmetyki, które nie tylko ułatwią sam masaż, lecz także dzięki masowaniu twarzy będą miały szansę na jeszcze bardziej intensywne działanie.

Jakie kosmetyki nadają się do masażu twarzy? Muszą być one odpowiednio dobrane do cery, lecz nie trzeba sięgać po żadne specjalnie zaprojektowane właśnie do masażu twarzy preparaty. Masaż twarzy ułatwia wchłanianie składników aktywnych wgłąb skóry, dlatego też dobrze jest sięgnąć po formuły, które będą wspierać wasze pielęgnacyjne cele. Dobrym wyborem będzie na przykład serum lub krem do twarzy z antyoksydantami, np. z witaminą C lub resweratrolem. Jeśli jednak samo serum lub krem zbyt szybko się wchłaniają, i nie zapewniają wystarczającego poślizgu umożliwiającego skuteczny masaż twarzy, to wówczas rozwiązaniem będą naturalne olejki, których właściwości również warto dobrać do wyzwań, z jakimi mierzy się wasza cera. Przeciwstarzeniową pielęgnację znakomicie wesprze masaż na olejku arganowym, olejku z dzikiej róży lub olejku z opuncji figowej. Z kolei wszechstronny olejek konopny sprawdzi się przy cerze mieszanej i tłustej, ponieważ doskonale reguluje wydzielanie sebum i pracę gruczołów łojowych oraz posiada właściwości wygaszające stany zapalne.

Najlepsze akcesoria do masażu twarzy

Na rynku istnieje sporo propozycji akcesoriów do masażu twarzy. Jak wybrać to najlepsze do własnego użytku? Dobrym wyborem na sam początek przygody z samodzielnym masażem twarzy będą wszelkie rollery do twarzy. Są one zwykle wykonane z naturalnych kamieni takich jak zielony lub biały jadeit, różowy kwarc, ametyst i wiele innych. Zwykle posiadają one dwie końcówki – jedną zakończoną idealnym do masażu okolic oczu mniejszym wałeczkiem i drugą, zakończoną uniwersalnym, większym rollerem. Większość rollerów posiada gładką powierzchnię, lecz niektóre modele wyposażono w dodatkowe wypustki, które zapewniają bardziej intensywną stymulację. Wałeczki do masażu twarzy nie wymagają znajomości żadnych skomplikowanych technik masażu twarzy. Używając rollera wystarczy masować twarz od środka na zewnątrz, w kierunku węzłów chłonnych.

Jeśli jednak zależy wam na bardziej intensywnym działaniu, to lepszą opcją będzie uwielbiana przez słynące z młodzieńczej aparycji Azjatki płytka gua sha, którą z wałeczkami do masażu twarzy łączy wykonanie z pięknych, naturalnych kamieni. Schłodzoną w lodówce płytką gua sha najpierw masujemy szyję, ustawiając ją krawędzią względem skóry i przesuwając od obojczyków aż po linię żuchwy. Następnie przechodzimy do masażu twarzy, pamiętając, że także i płytką gua sha wykonujemy ruchy skierowane od środka na zewnątrz. Warto pamiętać o odpowiedniej sile nacisku. Aby masaż twarzy przyniósł pożądane efekty, powinien być wykonywany nie tylko regularnie, lecz także z odpowiednią intensywnością. Nie chodzi nam oczywiście o nadmierne stosowanie siły, lecz samo głaskanie twarzy na pewno nie zagwarantuje nam zauważalnej różnicy.

Macie ochotę przetestować moc masażu twarzy na własnej skórze? Najlepsza pora na to, by zacząć, jest teraz, a już za kilka tygodni zobaczycie pierwsze rezultaty, które na pewno pomogą wam w utrzymaniu motywacji. Czas i tak upłynie, a piękniejsza cera czeka na was tuż za rogiem!

Przeczytaj również: Wszystko, co wiemy o nowej marce Kate Moss. Czym jest Cosmoss?

Zdjęcie główne: materiały partnera

REKLAMA
REKLAMA

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tagi
REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES