Kevin Murphy jako pierwsza marka stworzy opakowania z oceanicznych śmieci

181
zdjęcie: Kevin Murphy

Kevin Murphy to pierwsza marka beauty na świecie, która zapowiedziała stworzenie opakowań swoich produktów przy całkowitym użyciu śmieci oceanicznych. 

Opakowania mają zadebiutować w sklepach w połowie 2019 roku. Będą wytworzone w procesie recyclingu Ocean Waste Plastic – do ich stworzenia będą użyte w 100% śmieci prosto z oceanów. Innowacyjnej zmianie mają podlegać opakowania wszystkich produktów Kevin Murphy.

Wprowadzamy tę zmianę, by w przyszłości chronić nasze środowisko i byśmy mogli zachować równowagę ekologiczną – pragniemy oczyścić nasze oceany dla dobra naszej planety i dla przyszłych pokoleń – czytamy na oficjalnej stronie Kevin Murphy. Marka szacuje, że w ciągu roku dzięki swoim działaniom uniknie wytworzenia ponad 360 ton nowych tworzyw sztucznych.

Jak zauważono, obecnie ponad 5 bilionów kawałków plastiku można odnaleźć w wodach oceanicznych. Co więcej, wszelkie plastikowe wytwory pozostają na naszej planecie na zawsze, ponieważ jedynie 9% tworzyw poddawanych jest recyklingowi.

W ramach działań naszej marki pod hasłem „Wybory, Których dokonujemy”, nasza najnowsza inicjatywa stanowi odzwierciedlenie naszych nieustających wysiłków na rzecz środowiska naturalnego we wszystkim, co robimy – deklarują przedstawiciele Kevin Murphy.

Przyznają oni, że ich wszelkie działania mają na celu ochronę oceanów oraz fauny i flory morskiej. Nie ukrywają również, że celem podjętej inicjatywy jest zapoczątkowanie zmian w branży beauty w kwestii produkcji opakowań, jak również podjęcie istotnej dyskusji na ten temat utylizacji odpadów.

>>> Zobacz również: River Island zaprosiło do kampanii osoby o różnych stopniach niepełnosprawności