Grupa CCC sprzedaje sklepy w Rosji

Największy polski producent oficjalnie wycofuje się z Rosji. Spółka CCC sprzedaje rosyjskie sklep lokalnemu inwestorowi, który będzie działać na rynku pod szyldem obuv.

Zarząd CCC już w lutym podjął decyzję o zawieszeniu działalności operacyjnej i planów ekspansji na terenie Rosji. Pod koniec marca producent zamknął sprzedaż stacjonarną i internetową na rynku, jak się okazuje – bezpowrotnie. Według najnowszych informacji, rosyjskie lokale wykupił anonimowy inwestor, który będzie prowadzić biznes pod szyldem obuv.

“Nasza działalność w Rosji została zakończona pod względem prawnym i operacyjnym. Dziś za dotychczasowe lokalizacje sklepów CCC odpowiada nowy, lokalny inwestor, który działa pod własnym brandem

– potwierdziła Marta Rzetelska, senior PR manager w Grupie CCC, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Polski producent nie zamierza przywrócić dostaw kolekcji do Rosji. Właściciel sklepów obuv będzie mógł sprzedawać produkty pozostawione w lokalach aż do wyczerpania. Po tym czasie asortyment ma napływać do sprzedaży z lokalnych źródeł.

Rosja generowała 2 proc. zysków spółki CCC. Na terenie kraju funkcjonowało 39 butików stacjonarnych oraz sklep online producenta. Przyszłe inwestycje zostaną przekierowane na wzmocnienie sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej.

>>> Przeczytaj też: Wzrost przychodów i kolejne kroki ku zrównoważonemu rozwojowi. Grupa CCC podsumowuje pierwszy kwartał 2022

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Newsletter

FASHION BIZNES